HALK54.COM/Nurettin Eryılmaz
Sakarya'da geçtiğimiz Nisan ayında 16-17 lira seviyelerinde bulunan akaryakıt fiyatlarının ardından ulaşıma yapılan yüzde 30 ila 40 arasındaki zam, şoför esnafını bir nebze de olsa rahatlatmıştı. Ancak son zamlar sonrasında akaryakıt fiyatlarının 30 liraya dayanmasıyla şoför esnafı yine zor durumda kaldı. 

SESOB'TA 'ULAŞIM ZAMMI' TOPLANTISI
Artan akaryakıt fiyatları nedeniyle Sakarya'da ulaşıma zam yapılacağı gündeme gelirken, dün Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nde (SESOB) şehir içi ulaşım zammıyla ilgili bir toplantı yapıldı. 

"BU ŞARTLARDA ZAM YAPILMASI DOĞRU DEĞİL, TÜM YÜKÜ VATANDAŞA VEREMEYİZ"
HALK54'ün edindiği bilgiye göre, SESOB Başkanı Hasan Alişan'ın birliğe bağlı Şoförler Odası Başkanları ile birlikte bir araya gelerek gerçekleştirdiği toplantıda sektör temsilcilerinin "Maliyetlerimiz arttı ama bu şartlarda zam yapmamız doğru değil, tüm yükü vatandaşa veremeyiz" diyerek zam talebinde bulunmadığı öğrenildi.

"ESNAF BU ŞARTLARA RAĞMEN FEDAKARLIKTA BULUNDU, ZAM İSTEMEDİ"
Konuyla ilgili HALK54 Genel Koordinatör Nurettin Eryılmaz'a konuşan SESOB Başkanı Hasan Alişan, "Akaryakıta gelen zamlar karşısında zorluk çeken esnaf bu şartlara rağmen fedakarlıkta bulunarak zam istemediklerini belirttiler." dedi.