Zeynep Şişe / Tuğba Karaçalı

Sakaryalı bisiklet severlerin fenomen olan “Haydi Sakarya Bas Pedala" programı ayda bir kez yayınlanıyor, Genel Koordinatör Nurettin Eryılmaz’ın hazırlayıp sunduğu programın Mayıs ayı 11. bölümü yayında.

Dünya bisiklet yarışları başlıyor

Sakarya yeniden dünya sahnesine çıkıyor. Müjdeli haberi bizzat açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “Bisiklet Dostu Şehir Sakarya yine bisiklet sporunun kalbi olacak. Bu rüzgâr yine ilimizde esecek. Heyecanlı ve gururluyuz. Dünya Bisiklet Şehri olarak bu yıl da yine şehrimizde pek çok uluslararası müsabakaya ev sahipliği yapacağız. Tüm sporseverleri bu büyük heyecana ortak olmaya davet ediyorum. Bisiklet sporunun kalbinin atacağı yarışları, dünyanın en donanımlı ve en fonksiyonel bisiklet parkuru olan Ayçiçek Bisiklet Vadimizde gerçekleştireceğiz. Ülkemizden ve dünyadan pek çok sporcuyu, sporseveri, yerli ve yabancı basın mensubunu ağırlayacağımız Dünya Bisiklet Şehri Sakarya’mızda, 17 Mayıs- 11 Haziran tarihleri arasında Bisiklet Festivalimizi gerçekleştireceğiz” dedi.

Sürücüler dikkat! O otoyola girişler kapatılacak Sürücüler dikkat! O otoyola girişler kapatılacak

Çark Caddesi bisiklet yolu tamam 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Çark Caddesi'nin trafiğe açık olan bölümünde başlattığı rekreasyon çalışması kapsamında yürüyüş, peyzaj ve bisiklet yolunun tamamlanmasının ardından bölge yepyeni bir yüz kazandı.

Caddenin Dr. Nuri Bayar Ortaokulu ve Sakarya Millet Bahçesi arasında kalan, trafiğe kapalı alanın devamı olan bölümünde peyzaj, yürüyüş alanları, bisiklet yolu ve dekoratif aydınlatma projeleriyle şehrin yeni buluşma noktası oldu.