Hendekli yağlı güreşçiler, 661.'inci Tarihi Edirne Kırkpınar Yağlı Güreşleri hazırlıklarını tamamlayarak istirahate çekildi.

Hendek'li yağlı güreşçiler son antrenmanını yaparak, Kırkpınar için istirahate çekildi. Dün Selman Dede Er Meydanı'nda gerçekleşen yağlı güreş antrenmanına; Hendek'li pehlivanlardan eski Avrupa ve Dünya Şampiyonu, büyük orta pehlivanı Mehmet Ümit Bedel, yine büyük orta pehlivanı Karagöz kardeşlerden Abdullah Karagöz, küçük orta küçük boy pehlivanı Yasin Demirbaş ve eski pehlivanlardan şimdilerde ise güreş yazarlığı ve tv'de güreş yorumculuğu yapan Yalçın Kaynak katıldı.

Sakaryaspor Köfteci İsmail'de buluştu Sakaryaspor Köfteci İsmail'de buluştu

Ayrıca, güreş camiasının yakından tanıdığı radyo ve tv programcısı, gazeteci Cemil Tekin de Selman Dede Er Meydanı'na gelerek yağlı güreş antrenmanını yerinde takip etti ve Sadece Güreş sayfası üzerinden yaptığı canlı yayınla bu atmosferi güreş severlerle paylaştı.

Antrenman sonrası açıklamalarda bulunan pehlivanlar, "Yaklaşık 1 senedir bugünler için çalışıyoruz. Bizler, her güreş organizasyonunda olduğu gibi ilçemizi Edirne'de de en iyi şekilde temsil edip, elimizden ne geliyorsa fazlasıyla yapacağız. Bundan kimsenin en ufak bir şüphesi olmasın. Kıymetli Hendek halkından sadece istediğimiz dualarıdır. Bizlerden dualarını esirgemesinler" şeklinde konuştular.

Selman Dede Er Meydanı'nda düzenlenen yağlı güreş antrenmanı, günün anısına çekilen hatıra fotoğrafları ile sona erdi.

d8236a9a-7cc1-4d2b-b226-a78e76cd88655212ffe3-842b-45df-b5ff-9b071d1f2b63