Sakarya'da partisinin grup toplantısında konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Sakarya Muharebesi’ gafı sosyal medyada gündem oldu. Konuyla ilgili paylaşım yapan AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever'e CHP İl Başkanı Ecevit Keleş'ten yanıt geldi. İki başkan arasında 'gaf' polemiği oluştu.

Biz dizi program çerçevesinde dün Sakarya’ya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adapazarı ilçesinde bulunan Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda partisinin grup toplantısına katıldı. 

Kılıçdaroğlu, Ankara sınırları içinde yapılan ve bölgeden geçen Sakarya Nehri'nden ismini alan Sakarya Meydan Muharebesi'nin Sakarya'da yapıldığını söyleyerek bir gafa daha imza attı. 

ABP Sakarya'dan Akgün Altuğ'a ziyaret ABP Sakarya'dan Akgün Altuğ'a ziyaret

Kılıçdaroğlu, “Sakarya aynı zaman da bir tarım kenti, bir sanayi kenti, bir üniversite kenti, bir kültür kenti Sakarya. Sakarya'ya böyle bakmak lazım. Sakarya aynı zamanda milli kurtuluş savaşı sırasında en kanlı mücadelenin verildiği bir kenttir. Sakarya savaşıdır, Sakarya galibiyetidir" dedi. Gaf, sosyal medyada gündem oldu.

Gafı sosyal medya hesabından yorumlayan AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, "Tarih bizi göreve davet ediyor diyen Kılıçdaroğlu aslında çok haklıymış. Ankara’da yapılan Sakarya Meydan Muharebesi’nin Sakarya’da olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, maalesef tarihten de çaktı.." paylaşımında bulundu.

Tever'in bu paylaşımına CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş'ten cevap geldi. Tever'in paylaşımını alıntılayan Keleş, "Sizin hayat bilginiz kadar Sayın Genel Başkanımızın tarih bilgisi var. Salonlara sığmayan kalabalığı algı yönetimiyle durduramazsınız." şeklinde cevap verdi.