Sakarya Tarım ve Orman İl Müdürlüğü gıda kontrol ekipleri ramazan ayı içerisinde et üretimi ve satışı yapılan işletmeler ile lokantalardaki kırmızı et ürünlerinden numuneler alarak incelemeler yapmış, 2 üretim ve satış firması ile 4 lokantada tek tırnaklı (at( eti tespit edilmişti.

Büyükşehir'den önemli açıklama: "Başkan Yusuf Alemdar'ın ismini kullanarak yardım ve para..." Büyükşehir'den önemli açıklama: "Başkan Yusuf Alemdar'ın ismini kullanarak yardım ve para..."

MEŞHUR KAVURMACIDA AT ETİ ÇIKTI

Sakarya Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı denetimlerde tırnaklı eti tespit edilen işletmelerden birinin Ferizli’de yol üstünde meşhur kavurmacı olarak faaliyet gösteren S. işletmesi olduğu öğrenildi.

SUCUKLARI AYNI FİRMADAN ALIYORLAR

Ferizli’deki kavurmacı ve Hendek’teki kasap dükkanının sucuk aldıkları firmanın aynı olduğu da verilen ifadelerin ardından ortaya çıktı.

SUCUK ÜRETİCİSİ

Denetimlerde bir de Ticaret Borsası’nın bulunduğu bölgede faaliyet gösteren B. Sucukları işletmesinde de at ve eşek eti tespit edildi. Sucuk imalatı yapan firmaya 70 bin lira ceza kesildi.

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekipleri halkın sağlığıyla oynadığı gerekçesiyle firma hakkında savcılığa suç duyurusunda  bulundu

ERENLER’DEKİ O TESİS DE DAHA ÖNCE DE ÇIKMIŞ

Denetimlerde at ve eşek eti tespit edilen bir başka sucuk üreticisi ise Erenler’de bulunan K. Et isimli işyeri. Birden çok markaya sucuk üretip satan firmada daha önce de at eti tespit edilmişti. Erenler’deki firmaya da 70 bin lira para cezası kesilerek, hakkında suç duyurusunda bulunuldu.