Sahil Park’ta gerçekleşen kahvaltı etkinliğinde Başkan Sarı, günün anlam ve önemini ifade eden kısa bir konuşma yaptı. Kadının değerini ifade eden Başkan, şu cümlelerle düşüncelerini ifade etti:

“8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle çok kıymetli bayan personelimizle bir kahvaltı programı tertip ettik. Çalışma arkadaşlarımızla bu özel gün vesilesiyle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Genç ve Dinamik Bir Bayan Kadrosuna Sahibiz.

Görüyorum ki oldukça genç ve dinamik bir kadroya sahibiz. Çalışma hayatınız, ilçemiz için yaptığınız ve yapacağınız başarılı hizmetlerle dolsun. Elinizde tuttuğunuz iş parlasın ve övüncümüze vesile olsun.

Kadın Eli Değen İşler Güzelleşir.

Biz kadınlarımıza inanıyor ve güveniyoruz. Kadın eli değen işlerin güzelleştiğini düşünüyoruz. Hayatımıza anlam ve değer katan tüm hanımefendilerin Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.”

Başkan, Bayanlara Çiçek Takdim Etti.

Başkan Sarı, konuşmasının ardından başta eşi Gülten Hanım olmak üzere tüm bayanlara çiçek hediye etti.

İki ilçedeki şap karantinasında son durum İki ilçedeki şap karantinasında son durum

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kahvaltısı, toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Belediye Başkanı İshak Sarı, sosyal medya hesabından Dünya Kadınlar Günü ile ilgili şu mesajı paylaştı:

Kadının mukaddes bir varlık olduğunu vurgular Efendimiz (SAV) ve cenneti anaların ayakları altında buldurur, bu kutsiyetin idrakine varana. Dünün, bugünün ve yarının nesli, kadınların elinde büyür, şekillenir. En güzel türküler, en içten şiirlerin ilham kaynağıdır kadın. Yârdır, eştir, yoldaştır ve toplumun temelidir. Tarihin sayfaları, kadınlarımızın öznesi olduğu sayısız örnek sunar bizlere. Fedakarlığın, vatan sevgisinin, milletine hizmetin destansı kahramanları arasındadır nicesi.

Bugünün kadını, sosyal hayatın neredeyse her alanında varlığını kanıtlamış ve pek çok başarılı işe imza atmıştır. İlim, bilim, siyaset, spor ve sanatta övüncümüz olarak ülkemize değer katmaya devam etmektedir. Dünyanın değişken dengeleri içerisinde güçlü bir var oluşu muhafaza etmek mecburiyetinde olan ülkemizin, kadını ve erkeğiyle iyi yetişmiş bireylere her zamankinden fazla ihtiyaç duyulmaktadır.

Ülkemizin kıymetli kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en kalbi duygularımla kutlarım.