Fuat Koçer’in haberi 

Kınalıları buluşturan ve geleneksel hale gelen şenliğin bu yıl 4’ncüsü yapıldı.  Adapazarı İlçesi Sakarya Mahallesi Köseoğlu Cami Yanı yapında yapılan “Sakarya Kınalılar Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği 4. Kültür Şenliği”ne Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, AK Parti Sakarya Milletvekili Lütfi Bayraktar, AK Parti Sakarya Milletvekili Ertuğrul Kocacık, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Ömer Arslan, SESOB Başkanı Hasan Alişan, Tekeler Mahalle Muhtarı Necdet Kabasakal, Sivil Toplum Kuruluşu yönetici ve temsilcileri, kalabalık davetli topluluğu ile kınalılar katıldı.

Serdivan Belediyesi camilere lokum dağıtımı gerçekleştirdi Serdivan Belediyesi camilere lokum dağıtımı gerçekleştirdi

Sakarya Kınalılar Derneği Başkanı Adem Köse’nin ev sahipliği yaptığı görkemli şenlikte konuşan Başkan Ekrem Yüce, “Zengin kültürel mozaikleri bir araya getiren Sakarya’mızda birlik ve dayanışma içinde büyüyor. Farklı kültürlerin renklerini kucaklayarak şehrimizi daha da zenginleştiriyoruz. Ancak bu güzel şenlik bu mahalle arasında olmaz. Bir daha ki buluşma 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda buluşacağız. Kınalı kardeşlerimizi bu güzel şenliklerinden dolayı kutluyoruz” dedi. 

Dernek Başkanı Adem Köse ise geleneksel şenliği katılan herkese tek tek teşekkür ederek, “Biz hep birlikte büyük bir aileyiz” dedi. Şenlik sanatçıların sahne almasıyla devam ederken, mehter takımı gösterisi ve diğer etkinlikler gün boyu sürdü.

fb718a28-201e-465d-b22c-c1cd06ce1a1b7d16bc83-0367-47af-abc5-f645292ee774