Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi olacağı belirtilen, vatandaşın kira öder gibi ev sahibi olacağı projenin detaylarını Cumhurbaşkanı Erdoğan 13 Eylül'de açıklayacak. Sosyal konutlar için Sakarya'ya kaç kontenjan ayrılacağı merak ediliyor.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, milyonlarca vatandaşın beklediği sosyal konut projesiyle ilgili heyecanlandıran bir açıklama yaptı.

"YÜZYILIN SOSYAL KONUT PROJESİ"
Sosyal medyada hesabından bir tweet paylaşan Kurum, "Vatandaşımıza en iyisini sunmak için gece gündüz çalışıyoruz. Yüzyılın sosyal konut projesinde tarih 13 EYLÜL! Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan, 13 Eylül'de Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesinin detaylarını açıklayacak." ifadelerini kullandı.

5 Şubeden 200 iş insanı MÜSİAD'ın ev sahipliğinde Sakarya’da bir araya geldi 5 Şubeden 200 iş insanı MÜSİAD'ın ev sahipliğinde Sakarya’da bir araya geldi

son-dakika-bakan-kurum-cumhurbaskani-erdogan-15195496_4466_m

PROJENİN DETAYLARI
"81 ilde kira öder gibi ev sahibi olunacak" mottosuyla yola çıkan projede konut, konut arsası ve sanayi siteleri olacak. Kontenjan ise gençlere, emeklilere, şehit yakınları ve gazilere ile engellilere ayrılacak. Evler ise yerel ve yatay mimari tarzında, sıfır atık uyumlu, enerji verimli, iklim dostu malzemeler ve yenilenebilir enerji sistemli yapılacak.