Sakarya Büyükşehir Belediyesi, her türlü afet ve doğal olaya karşı 7/24 hazır bekliyor. Sakarya Su Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (SASKİ) ekipleri, bugün öğle saatlerinde etkili olan şiddetli sağanak yağış sırasında sahaya indi. Meteoroloji verilerine göre metrekareye 16 kilogram yağışın düştüğü esnada olumsuzluk yaşanan bölgelere anında müdahale edildi.

thumbnail_3-26

Büyükşehir tam kadro görevdeydi

Mevsim ortalamalarının üzerinde seyreden yağış sonrası yoğunluğun oluştuğu bölgelerdeki yağmur suları SASKİ ekiplerince süratle tahliye edildi. Adapazarı şehir merkezi ve tüm ilçelerde alınan ihbarlara anında cevap veren Büyükşehir, tam kadro çalıştı. SASKİ, an itibariyle kent genelinde mağduriyetin yaşandığı tüm bölgelere ulaşarak gerekli çalışmaları yaptı.

thumbnail_5-23

Anında müdahale edildi

SASKİ’den yapılan açıklamada, “Sakarya genelinde bugün etkili olan kuvvetli sağanak yağış esnasında teyakkuz haline geçtik ve tüm ekiplerimizde sahadaydık. Mevsim ortalamalarının üzerinde olan kuvvetli yağış sonrasında su tahliyelerini gerçekleştirdik ve sorun yaşayan vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermek için anında müdahale ettik. Güçlü bir altyapı hedefiyle gündüz-gece demeden çalışarak Sakarya’mızı tüm afetlere ve olumsuzluklara karşı hazır hale getiriyoruz. Ekiplerimiz 7/24 esasına göre sahada ve ihbar telefonlarımız günün her saatinde açıktır” denildi.