Hüseyin Cumalı’nın haberi

Geçen 31 Mart yerel seçimlerinde Kadir Yazgan Kaynarca Belediye Başkanı seçildi. AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İnci beraberinde SAMİKOP Başkanı Lütfü Sunman ve yöneticilerle birlikte Kadir Yazgan'ı makamında ziyaret ederek ‘hayırlı olsun’ dedi. Siyasi nezaket gereği Başkan Kadir Yazgan, milletvekili Ali İnci ile karşılıklı oturdu.

Milletvekili Ali İnci ile başkan kadir Yazgan karşılıklı sohbet ederken, Kaynarca Belediye Başkan Yardımcısı Bertu Yıldız makam koltuğa oturdu. Kaynarca Belediye Başkanı Kadir Yazgan’ın oturmadığı o anlarda başkan yardımcısı Bertu Yıldız’ın oturması ve objektiflere poz vermesi siyasi kulislerde gündem oldu. Yıldız’ın, hem Milletvekili Ali İnci’ye hem de Belediye Başkanı Kadir Yazgan’a ayıp ettiğini dile getirilirken, “Yakışmadı” dendi.

SEDAT BALTA AÇIKLAMA YAPTI

Yaptığımız haber sonrasında Kaynarca Belediyesi Basın Danışmanı Sedat Balta haberimizle ilgili açıklama yaptı. Danışman Balta açıklamasında şu sözlere yer verdi.

YKS tercihlerinde Büyükşehir gençlerin yanında olacak YKS tercihlerinde Büyükşehir gençlerin yanında olacak

Sayın yönetici, "Kaynarca'da makam koltuğu ayıbı" başlıklı haberinizde iddia edilenler gerçeği yansıtmamaktadır. Fotoğrafta yer alan mekan Belediye Başkanının makamı değil Başkan Yardımcısı Bertu Yıldız'ın odasıdır. Belediye Başkanı Kadir Yazgan'ı ziyaret eden Milletvekilimiz Ali İnci, daha sonra Bertu Yıldız'ı odasında ziyaret etmiş. Fotoğraf çektirirken de, makamında oturmak istemeyen Bertu Yıldız, Ali İnci'nin ısrarla makam koltuğuna otur demesiyle koltuğuna oturarak poz vermiştir. Kamuoyuna ve siz değerli basın mensuplarımıza saygıyla belirtiriz.

Whatsapp Görsel 2024 06 29 Saat 16.26.28 1026C254