19 Ağustos 2023 tarihinde gerçekleştirilen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 14. Olağan Kaynarca İlçe Kongresi’nde İlçe Başkanlığına seçilen Nail Dursun yerel seçim sürecini ve partisinin çalışmalarını değerlendirdi. 

İlçe başkanlığı görevine seçildikten sonra yönetim kurulu toplantılarını her hafta ayrı bir köyde yaptıklarını ifade eden Nail Dursun, “Her hafta yönetim kurulu olarak bir köye doğaçlama gidiyoruz. Oradaki vatandaşla içli dışlı olmaya çalışıyoruz. İlçe kongremizde de bunu dile getirmiştim. Her vatandaşın elini sıkacağız demiştim. Oradaki konuşmama sadık kalarak köylere gidiyoruz, vatandaşın ellerini sıkıyoruz, hal ve hatırlarını soruyoruz. Problemleri, eksikleri, arzuları varsa onları dinliyoruz, yardımcı olmaya çalışıyoruz. Görev aldığımız günden bu yana yarın seçim olacakmış gibi çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” 

KAYNARCA’NIN BAŞARILI YÖNETİCİLERİ İHTİYACI VAR

MHP’ne Sakarya’da Hendek ve Taraklı dışında üçüncü bir ilçenin verileceği konuşuluyor, Kaynarca olursa hazırlıklımısınız sorusunu yanıtlayan Başkan Dursun, “Nihai kararı Genel Başkanlar verecek. İl Başkanımızın bize bildirdiği de bu yönde. En kötü şartlarda oy oranımız ölçüsünde talebimiz olacak. Bizi düşen görev genç ve aktif yönetimizle, sahada ki dinamik çalışmalarımızla, her türlü şartta seçime girecek şekilde hazırlıklıyız. Genel Merkezimizin vereceği direktiflere, talimatlara göre tek başına yada ittifakla seçime girecek şekilde hareket etmeye hazırız. Maksat Kaynarca’ya hizmet etmek. Bu hizmeti verebilecek ekip de biz de var. Kaynarca’nın başarılı yöneticilere ihtiyacı var. 

Yerel seçimle ilgili hazırlıklar ben ilçe başkanı olduğum günden beri, kurumlar olsun, esnaflar olsun, benim en önem verdiğim şey köy gezileri. Biraz daha farklı bir sistemde ilerliyoruz. Köy gezileriyle birlikte biz hazırlığa başladık. Seçime şu anda da hazırız. Birliktelik olsun ya da olmasın. Tek başımıza da hazırız, AK Parti ile ittifak olursa, ittifaka da hazırız. Her türlü şarta hazırız yani. 

Kemal Yıldırım, Arifiye için CHP'den başvurdu Kemal Yıldırım, Arifiye için CHP'den başvurdu

KAYNARCA’NIN GÜNDEMİ ALT YAPI

Kaynarca’nın gündeminde olan yaklaşık bir buçuk yıldır çözülemeyen alt yapı çalışmasının uzamasının olduğunu ifade eden Nail Dursun, “Merkezin altyapısıyla ilgili sıkıntılar büyük, şikayetler büyük. Genellikle ötelenmesi yönünde 15 gün sonra denilip yapılmaması konusunda şikayetler daha ağırlıklı. Vatandaş bilinçli, altyapının bu şekilde sonuçlanacağını bütün vatandaş biliyordu ama ötelenmesi vatandaşımızın canını sıkıyor. Bir tepki oluşuyor. Burda daha planlı, daha disiplinli, daha koordineli bir sistem olmalı, teknik insanlar bu altyapının içinde olmalı. Ne yazık ki altyapıyı yapan grupta teknik insan fazla yok. Bizim de MHP’nin şöyle bir özelliği var. Yönetimimizdeki çoğu arkadaşımız teknik. Avukatımız var, mühendislerimiz var, müteahhitlerimiz var. Genelde belediyenin asli 2 görevi var. Altyapı, üstyapı, bir de sağlık hizmeti dediğimiz işte çöp toplama vesaire. Bunun haricinde zaten belediyenin yapması gereken bir görev yok. Yani bunlar bir belediyenin yapabileceği en kolay şeyler. Altyapıda, üstyapıda sıkıntılar gündemde. İllaki çözülecektir tabi de, belediyenin asli görevi bunlar. Ben yönetimimi oluştururken bunların haricinde, ben zaten inşaat mühendisiyim. Bunlar bizim kolaylıkla yapabileceğimiz şeyler. Biz burda yönetimi oluştururken daha çok Kaynarca’yı sosyal belediyecilik anlayışına götürme niyetinde olduğumuz için biraz daha ekibimizi sağlam yaptık. Biz aynı hassasiyeti Belediye Meclisi oluştururken de koruyacağız.