Akyazı otoban gişelerinde film sahnelerini aratmayacak bir olay yaşandı.  Edinilen bilgilere göre Bitlis'ten yola çıkan 34 CVV XXX plakalı aracın içinde bulunan O.D. ve imam nikahlı eşi H.B. Sivas'ta polis ekiplerinin yapmış olduğu uygulamaya takıldı. Yapılan sorgulamada O.D.'nin kullanmakta olduğu otomobilin olduğu araç plakasının aranıyor olduğu ve imam nikahlı eşi H.B.'nin de kayıp ilanının olduğu öğrenildi.

Sivas'ta karakola götürülen ikili verdikleri ifade sonrası tekrar serbest bırakıldı. Yoluna devam eden O.D. ve H.B.  Akyazı otoban gişelerine gelmeden 1 km geride şoku yaşadı. Bir araç tarafından seyir halinde yolda sıkıştırılan ikili bir müddet bu şekilde yola devam etti.  O.D.'nin kullandığı aracın durmaması sonucu kendilerini sıkıştıran araç tarafından ateş edildi.

Ateş sonrası O.D.'nin kullandığı araç kaza yaparak durdu. Kendilerine kaza yaptıran ve ateş açan kişilerin O.D.'nin imam nikahlı eşi H.B.'nin akrabaları olduğu öğrenildi.

Araç kaza yaptıktan sonra araca yaklaşan kişiler O.D.'nin kafasına silah kabzasıyla vurarak darp etti. Araç içerisinden de O.D.'nin imam nikahlı eşi H.B.yi kendi araçlarına bindirerek olay yerinden uzaklaştılar.

Yapılan ihbar sonrası Jandarma ekipleri aldıkları duyum üzerine kalabalık bir ekiple olay yerine dahil oldu. Jandarma konuyu Akyazı Nöbetçi Savcılığı'na bildirdi. Savcılığın talimatı sonrası şüphelilerin yakalanması için çalışma başlatıldı. (akyazi.net)