Sakarya'da bir eve giren hırsızlar, bir çiftin 90 bin lira değerinde maddi ve manevi değeri yüksek ziynet eşyasını çaldı. Ziynet eşyası çalınan Özbekli çift, hırsızları bulana veya bildirene 25 bin lira ödül vereceğini açıkladı.

Nurettin Eryılmaz-Fuat Koçer/ ÖZEL HABER

Olay, 12 Ağustos 2022 Cuma günü 15.40 sıralarında Sakarya'nın Arifiye ilçesinde yaşandı. Edinilen bilgiye göre, Özbek asıllı olan ve 12 senedir Sakarya'da yaşayan Abdülmucip Ahmetoğlu ve eşinin evde olmadıkları sırada, 2 şüpheli kadın evlerine girerek maddi ve manevi değeri yüksek ziynet eşyalarını 20 dakika içerisinde çalıp kayıplara karıştı.

ÖZBEK ÇİFTE HIRSIZLIK ŞOKU
Eve geldiklerinde büyük bir şok yaşayan Ahmetoğlu çifti, kamera kayıtlarıyla birlikte polise başvurarak şikayetçi oldu. İhbarın ardından polis ekipleri, güvenlik kameralarına yansıyan şüpheli kadınları yakalamak için çalışma başlattı.

BULANA 25 BİN LİRA ÖDÜL VAR
Maddi ve manevi değeri  yüksek ziynet eşyaları çalınan Abdülmucip Ahmetoğlu, yaşadığı hırsızlık şokunu HALK54'e anlattı. Giden altınlardan kolyenin ve 4 bileziğin kendisi için manevi değerinin çok yüksek olduğunu ifade eden Ahmetoğlu, şüphelileri bildiren veya bulan kişilere 25 bin lira ödül vereceğini açıkladı.

Hafif ticari araç ile otomobil çarpıştı: 3 yaralı Hafif ticari araç ile otomobil çarpıştı: 3 yaralı

"O HIRSIZLARIN BULUNMALARINI İSTİYORUM"
Abdülmucip Ahmetoğlu, "Geçtiğimiz hafta Cuma günü saat 15.40 sularında evimize hırsız girdi. 20 dakika buralarda inceleme yapmışlar, ziynet eşyalarımızı çalıp evden çıkıp gitmişler. Altın kolye, 4 bilezik, 1 künye, 4 çeyrek altın birkaç adet tektaş şeklinde yüzükler vardı. Dış kapıyı zorlayarak açmışlar, daha sonrasında içeriye girmişler. Evimin çelik kapısındaki fitilleri kestikten sonra kendilerince özel bir aletle evin içerisine yatak odasına gelip çekmeceden altınlarımı götürmüşler. Böyle insanların evine girip bu kadar büyük bir tecavüzde bulunmalarını doğru bulmuyorum. Belki benim eşyalarım şuan kaybolmuş olabilir, belki yemişlerdir. Başka insanların canı yanmasın diye bir an önce o hırsızların bulunmalarını istiyorum." dedi.

"BENİM İÇİN ALTIN, KOLYE VE 4 BİLEZİĞİN MANEVİ DEĞERİ ÇOK YÜKSEK"
Hırsızları bildiren veya bulanlara 25 bin lira değerinde ödül vereceklerini söyleyen Ahmetoğlu, "Altınların, kolyenin ve 4 bileziğin benim için manevi değeri çok yüksek olduğu için hırsızların bir an önce bulunmalarını istiyorum. Bu hırsızları bize bildiren veya bunları bulan kişilere yaklaşık değeri 25 bin lira olan 20-25 gram civarında bir altın ödülümüz var." diye konuştu.