31 Mart yerel seçim öncesinde partilerin adayları da netleşmeye devam ediyor.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Saadet Partisi ile Sakarya özelinde ittifak yaparak ortak aday yapmayı düşündüğü isimlerden olan Ömer Abdullah Ayhan ismi uzun süredir kulislerde konuşuluyordu.

Ayhan'ın yalnızca kendi partisi adayı olarak seçime girmek istediği bilgisi üzerine CHP'nin bu hayali suya düşerken Saadet Partisi'nden beklenen hamle geldi.

Merhum Başbakanlardan Prof.Dr. Necmettin Erbakan'a en yakın isimlerden, milli görüş hareketinin efsane ismi, isimlerinden eski Bayındırlık ve İskan Bakanı rahmetli Cevat Ayhan’ın oğlu Ömer Abdullah Ayhan, Saadet Partisi’nin Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıklandı.

İYİ Parti Sapanca Belediye Başkan adayı Alparslan Kılıç'ın adaylığı düşebilir! İYİ Parti Sapanca Belediye Başkan adayı Alparslan Kılıç'ın adaylığı düşebilir!

ÖMER ABDULLAH AYHAN KİMDİR?
Ömer Ayhan 1979 Ankara doğumludur. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Ankara’da okuduktan sonra lisans eğitimini 1997-2002 yılları arasında Sakarya Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünde tamamladı. Üniversite eğitiminden sonra bir yıl yabancı dil eğitimi aldı.
2004 yılında Eczacı Muhammet Çorbacıoğlu’nun kızı Nilüfer Hanımla evlendi.
2003 yılında Sakarya’da bilişim ve mühendislik alanında hizmet veren bir firma kurdu. Halen Sakarya’da bu sektörlerde hizmet vermeye devam etmekte olan Ayhan yurt içi ve yurt dışında çeşitli projeler geliştirmektedir.
Sektörünün çatı kuruluşu olan Türkiye Bilişim Federasyonu’nda Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.
Sürdürmekte olduğu ticari faaliyetinin yanısıra 2010-2019 yılları arasında Sakarya Üniversitesi’nde Bilişim Teknolojileri alanında sosyal sorumluluk bilinciyle misafir öğretim görevlisi olarak bulundu.
Saadet Partisi’nde 2019 yılından itibaren Genel İdare Kurulu Üyesi olan Ayhan 2023 yılından itibaren Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.
İleri seviyede İngilizce bilen Ömer Ayhan, Mehmet Fatih ve Yavuz Selim isimlerinde iki çocuk babasıdır.