Sakarya Barosu, sanatçı Gülşen tutuklanması kararının hukuka ve yasaya aykırı olduğunu savunarak; "Gülşen’in derhal salıverilmesi gerektiğini düşünmekteyiz" açıklaması yaptı.

Sakarya Barosu Kadın Hakları Merkezi'nden yapılan açıklamada, sanatçı Gülşen tarafından bir süre önce konserde söylenen söz üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca resen yürütülen soruşturma sonucunda  verilen tutuklama kararının hukuka ve yasaya aykırı olduğu kaydedildi. 

"Hukukun amacı halkı korkutmak,düşünce ve ifade özgürlüğünü zedelemek,insanları ötekileştirmek, toplumu kin ve nefret toplumu haline getirmek olmamalıdır" denilen açıklamada; "

Elektrikli Mercedes G Serisi 2024'te geliyor Elektrikli Mercedes G Serisi 2024'te geliyor

Hukukun amacı barış ortamı sağlamak,keyfiliğe karşı güvence ortamı oluşturmak,topluma dirlik ve düzen getirmek olmalıdır. Bu sebeple keyfi,orantısız şekilde uygulanan tutuklama tedbirinin hukuka aykırı olduğunu ve Gülşen’in derhal salıverilmesi gerektiğini düşünmekteyiz.Bu hususta ve ölçüsüz tutuklama tedbirinin uygulandığı her durumda hukuk mücadelemizi sürdüreceğimizi kamuoyuyla saygılarımızla paylaşıyoruz. Unutmayalım hukuk bir gün herkese lazım olacaktır" denildi.