Son zamanlarda tekrar artışa geçen koronavirüs salgını bazı programları iptal ettirmeye devam ediyor. Son olarak MHP'de geleneksel hale gelen bayramlaşma töreni koronavirüs salgınında yaşanan hızlı artış sonrası iptal edildi.

MHP İl Başkanı A.Ziya Akar yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı;

"Son dönemde vakalarda belirgin bir artış görülmesi ve bulaşma riskinin tamamen ortadan kalkmamış olduğunu kaydeden Sağlık Bakanlığı yetkililerince bir süre daha tedbirli olunması gerektiğine dair yapılan uyarılar nazara alınarak Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız , Semih Yalçın başkanımız tarafından teşkilatlara hitaben yayınlanan genelge uyarınca Kurban Bayramı dolayısıyla Genel Merkezimizde bayramlaşma programı yapılmayacak olup İl Başkanlığımıza da Genel Merkez kararına uygun olarak bayramlaşma programı düzenlememe talimatı verilmiştir.

Bu talimat gereğince İl ve İlçe Başkanlıklarımızda bayramlaşma programı düzenlenmeyecek olup şimdiden İslam aleminin ve aziz milletimizin mübarek Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutlar, kurbanlarımızın ve yapacağımız tüm ibadetlerin en güzel şekliyle kabulünü yüce Allah’tan niyaz ederim."