Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinin detaylarını açıkladı. Sakarya'ya da kaç konut yapılacağı belli oldu. İşte tüm detaylar... 

HALK54.COM
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 500 bin konutluk sosyal konut projesinin ilk etabında 81 ilde toplam 250 bin konut yapılacağını açıkladı. 

Türkiye'nin 81 ilinde gerçekleştirilecek olan projede, Sakarya için kaç konut yapılacağı ve hangi bölgelerde yer alacağı da belli oldu.

İŞTE SAKARYA'YA YAPILACAK KONUT SAYISI!
TOKİ'den açıklanan listeye göre, projenin ilk etabında Sakarya'da toplam 2 bin 750 konut yapılacağı açıklandı.

6 İLÇEYE YAPILACAK
Sakarya'da Adapazarı ilçesine bin 760 konut, Arifiye ilçesine 120 Hendek ilçesine 220, Kocaali ilçesine 300 konut, Ferizli ilçesine 250 konut ve Taraklı ilçesine ise 100 konut yapılacak.

KONUTLARIN FİYATLARI NE KADAR?
Toplamda 609 bin lira fiyata sahip olacak olan 2+1 konutların aylık taksitleri 2 bin 280 liradan başlayacak.

Toplam 850 bin lira fiyata sahip olacak olan 3+1 konutların aylık taksitleri ise aylık 3 bin 187 liradan başlayacak. Ödemeler 240 ay vadede yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?
Projeye başvuru yapabilmek için, başvuru sahibinin;

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan enflasyon mesajı: Hızla düşürebilme kabiliyetine sahibiz Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan enflasyon mesajı: Hızla düşürebilme kabiliyetine sahibiz

T.C. vatandaşı olması,
Proje il sınırları içerisinde en az 1 yıl ikamet etmesi veya proje il nüfusuna kayıtlı olması,
Başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları içinde tapuda kayıtlı konutlarının bulunmaması; TOKİ’den daha önce ev sahibi olmama
İstanbul için aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 18.000 TL, yurt genelinde 16.000 TL olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri Hariç)
Bir hane halkı adına, tek başvuru yapılması
Başvuruları yapacak vatandaşlarımızın; 18 yaşını tamamlamaları gerekmektedir.
Genç kategorisine 14/09/1992 tarihinden sonra doğan vatandaşlarımız müracaat edebilecek.