Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçaroğlu'nun ayakkabı ile seccadeye basarken verdiği poz gündemden düşmüyor. 

Gazeteciler Soruyor'da gündem kaybedenler Gazeteciler Soruyor'da gündem kaybedenler

Hükümet kanadından tepkilerin ardı arkası kesilmezken, Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu iftar programına davet eden Sakaryalı eski Adalet Bakanı İsmail Müftüoğlu'nu sosyal medya hesabından fotoğraflı paylaşım yaparak eleştirdi. 

Melih Gökçek, sosyal medyasından paylaştığı gönderisinde, ""İsmail Müftüoğlu.... Kılıçdaroğlu'na davet veren İstanbul Platformu'nun lideri Müftüoğlu. Yanında A.M.G., S.T., M.B., E.Ş. gibi arkadaşlarınla Kılıçdaroğlu'na  iftar verir. Amaç Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı seçilirse yanında Bakanlık  koparmak. Fotoğraflar Müftüoğlu'nun odasında çekilir. İftar sonrası  namaz kılarlar için yere seccade serilmiştir. Ancak Kılıçdaroğlu için seccadenin önemi yoktur. Olay patlak verince CHP'liler aralarında  faturayı İsmail Müftüoğlu'na keser. Müftüoğlu zevahiri kurtarmak için aşağıdaki açıklamayı yapar." ifadelerini kullandı.

img-9576

Sakaryalı eski Adalet Bakanı İsmail Müftüoğlu, kendisini eleştiren Melih Gökçek'e sosyal medya hesabından peş peşe yaptığı açıklamalarla cevap verdi.

Müftüoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

"Gökçek, sözüm sana!

1)-Geçmişi şaibelerle dolu milletten de ibra (aklanma) alamamış ahlaken dibe vurmuş, bir insana cevap vermek bile bize zuldür. Bizim için yaptığı edebe mugayir açıklamaları bizi üzmez.

2)-Zira milletimiz bizi de tanır, Melih Gökçek’i de tanır. İnsan önce Ankara’da yaptıklarına, yığdıklarına ve sömürdüklerine bakıp ondan sonra konuşmalı, ondan sonra ahkam kesmelidir. Bu konuda en son konuşabilecek olan Melih Gökçek’tir.

Milletimiz derki; it ürür kervan yürür..."

img-9585