Komşuda polisten uyuşturucu operasyonu Komşuda polisten uyuşturucu operasyonu

Korkunç olay, İstanbul Bağcılar, Bağlarbaşı Mahallesi'ndeki bir evde meydana geldi. Sözcü Gazetesi'nin haberine göre, 48 yaşındaki Filiz Akçay, Sakarya'da vinç kiralama şirketi sahibi Barbaros Tüzün ile birlikte yaşıyordu.

Barbaros Tüzün, bir süre önce Filiz Akçay'a evlenme teklif etti, ancak Filiz Akçay teklifi reddetti. Reddin ardından Tüzün ile aralarında bir tartışma başladı ve Filiz Akçay, ilişkiyi sona erdirmeye karar verdi.

Barbaros Tüzün, dün sabah saatlerinde Sakarya'dan İstanbul'a geldi ve eve girdikten kısa bir süre sonra silah sesleri duyuldu. Komşular, durumu hemen polise bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri apartman boşluğunda bulunan anne ve kızının hayatını kaybettiğini belirledi. Polis ekipleri kendisini daireye kilitleyen silahlı saldırganı ikna etmeye çalıştı.

Bir süre sonra evden tek el silah sesi duyuldu. Koçbaşı ile kırılan kapıyı açan ekipler Barbaros Tüzün'ün başına bir el ateş ederek intihar ettiğini belirledi. Cesetler, olay yerinde yapılan incelemelerin ardından Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Diğer kız çocuğu ise olaydan 20 dakika önce evden çıktığı için bu trajediden kurtuldu.

 Sevgilisinin Büyük Kızına Sesli Mesaj Göndermiş
Olaydan sonra Filiz Çilingirin büyük kızı İ.A. (18) eve geldi. Tüzün'ün o saatlerde işte olan İ.A.'ya sesli mesaj göndererek, "Annen ile kardeşini öldürdüm, cenazeleri merdivende" dediği öğrenildi.