Fuat Koçer / Can Toka

Sakarya'da bungalov açan Selin Ciğerci ile Gökhan Çıra’ya şok soruşturma! Sakarya'da bungalov açan Selin Ciğerci ile Gökhan Çıra’ya şok soruşturma!

14 Mayıs'taki milletvekili seçiminde AK Parti, CHP, MHP,  İYİ Parti ve Yeşil Sol Parti yüzde 7 barajını aşarak Hazine yardımı almaya hak kazandı. AK Parti Hazine'den toplamda 2 milyar 658 milyon lira, CHP 1 milyar 892 milyon lira, MHP 752 milyon lira, İYİ Parti 722 milyon lira, Yeşil Sol Parti ise 658 milyon lira yardım alacak.

Gündemin ve sokağın nabzını tutmayı sürdüren Halk54.com ekibi, siyasi partilerin alacağı hazine yardımları ile ilgili sokakta Sakaryalı vatandaşlara mikrofon uzattı. 2024 yılında siyasi partilerin alacağı hazine yardımlarıyla ilgili Sakaryalı vatandaşlar, "Partilerin alacağı hazine yardımı neden enflasyonu artırmıyormuş? Emekliye zam yapılacağı zaman enflasyonun arttığı söyleniyor ya! Siyasi partilere yardım yapılıyor, vatandaşlara da yardım yapılsın. Partiler o parayı almasın, deprem bölgesine göndersin" diye konuştular.

Bazı vatandaşlar "Milletin seçtiği milletvekilleri  ve belediye başkanları para almadan hizmet yapsınlar da görelim" diye konuşurken, "Çalışanın aylığından peşin vergi alıyorlar. Ekmek, su ve gıda alırken vergi ödüyoruz. Bu kadar vergi ödeyen bir ülke var mı? TBMM'de hiç işçi veya çiftçi olan bir milletvekili var mı? Biz vekilleri seçiyoruz, bizim için ne yapıyorlar?" diye sordular.