Hendekspor’da bir transfer daha: Mustafa Akkuş imzayı attı Hendekspor’da bir transfer daha: Mustafa Akkuş imzayı attı

HALK54
Spor Toto 1. Lig'in 34. hafta mücadelesinde sahasında konuk ettiği Boluspor'la 1-1 berabere kalan Sakaryaspor, karşılaşmanın ardından çirkin ve kötü tezahüratı, saha olayları ve talimatlara aykırı hareketi nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edildi.

Ayrıca Sakaryaspor teknik direktörü Taner Taşkın'ın yardımcısı Turgay Sütçüoğlu da sportmenliğie aykırı hareketi nedeniyle PFDK'ya sevk edildi. 

İŞTE O AÇIKLAMA

* SAKARYASPOR A.Ş. Kulübü’nün 24.04.2023 tarihinde oynanan SAKARYASPOR A.Ş.-DYOREX BOLUSPOR Spor Toto 1. Lig müsabakasındaki “çirkin ve kötü tezahüratı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. maddesi uyarınca, “saha olayları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 52. maddesi uyarınca ve “talimatlara aykırı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 46. maddesi ile 2022-2023 Sezonu TFF 1. Lig Müsabakaları Statüsü’nün 5/9 maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine,

* SAKARYASPOR A.Ş. Kulübü antrenörü TURGAY SÜTCÜOĞLUnun aynı müsabakadaki “sportmenliğe aykırı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 36. maddesi uyarınca 25.04.2023 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.