Sakarya Sivil Toplum Platformu (SASTOP) 282. Genel Toplantısını gerçekleştirerek şehrin güncel sorunlarını ele aldı. Toplantıda gündemde yer alan 4 ana madde üzerinde yoğunlaşıldı:

Sapanca Gölü NATO Boru Hattı Akaryakıt Kaçağı:

Toplantıda, Nisan ayında Sapanca Gölü'nde meydana gelen NATO boru hattı akaryakıt kaçağı ele alındı. SASTOP, kaçağın göl ve çevresine verebileceği zararlar konusunda yetkililerden bilgi talep etti. Yetkililer, kaçağın kontrol altına alındığını ve içme sularının kalitesinin etkilenmediğini bildirdi. SASTOP, halkın bu konuda bilgilendirilmesini ve şeffaf bir şekilde hesap verilmesini talep etti.

Trafik Döner Kavşak Sorunları:

SASTOP, Sakarya'daki ışıksız döner kavşakların trafikte büyük bir soruna yol açtığını vurguladı. Yayalar için tehlike arz eden ve kavşakların kilitlenmesine neden olan bu sorunun çözümü için trafik ışıklarının konulmasını veya yaya geçişlerinin 10-15 metre öteye alınmasını talep etti. SASTOP, bu konuda hazırladığı trafik raporunu Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar'a sunacak.

Merkez Tren Garı ile İlgili Gelişmeler:

SASTOP, Ada Treni Komisyonu aracılığıyla Merkez Tren Garı ile ilgili gelişmeleri takip ediyor. Halkın yoğun ilgi gösterdiği Ada Treni'nde ek sefer konulması için TCDD Genel Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na talepte bulunulacak.

Sokak Köpekleri:

SASTOP, sokak köpeklerinin artan sayısının ve ihmal halinde kuduz vakaları oluşabilecek olmasının endişe verici olduğunu belirtti. Sokak köpekleri ile ilgili çalışmaların artırılması ve kuduz aşısı kampanyalarının düzenlenmesi için Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na talepte bulunulacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kurban Bayramı paylaşımı Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kurban Bayramı paylaşımı

SASTOP, Sakarya'nın acil sorunlarının çözümü için yetkililerle iş birliği yapmaya ve halkın sesini duyurmaya devam edeceğini bildirdi.