HALK54 ekibi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdesini verdiği Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesiyle ilgili sokakta vatandaşlara mikrofon uzattı. İşte vatandaşların projeyle ilgili düşünceleri...

Nurettin Eryılmaz-Fuat Koçer

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Tarım Kredi Marketleriyle ilgili yeni talimat Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Tarım Kredi Marketleriyle ilgili yeni talimat

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de gerçekleştirilen Kabine Toplantısı'nın ardından dar gelirli vatandaşlara sosyal konut müjdesi verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan "TOKİ vasıtasıyla 1 milyon 170 bin vatandaşımızı ev sahibi yaparak ekonomik, sağlıklı, güvenli konut üretiminde dünyada eşi benzeri olmayan bir başarı ortaya koyduk. Ülkemizin 81 şehrinde hız kesmeden toplu konut projelerini sürdürüyoruz. İlk kez ev sahibi olacak vatandaşlarımızın sabırsızlıkla beklediği bu proje bitmek üzere. Sıfır atık uyumlu, enerji verimli malzemelerle yapılacak bu konut projesinde yenilenebilir enerji sistemi kullanılacaktır. Bu adım son dönemde ciddi şikâyet konusu olan kiraların düşmesine de yol açacaktır. Şehit yakınları, gaziler ve emeklilere her zaman ki gibi yer ayrılacaktır. Ayrıca ilk defa evlenen geçlerimiz de kota sahibi olacaktır." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdesini verdiği proje, ev hayali kuran vatandaşlar için büyük heyecan ve merak uyandırırken, konutlar için Sakarya'ya ne kadar kontenjan ayrılacağı merak ediliyor. 

HALK54 ekibi de Sakarya'da sosyal konut projesi için sokakta vatandaşlara mikrofon uzatarak projeyle ilgili düşüncelerini sordu. HALK54 mikrofonuna konuşan vatandaşlardan bazıları projeyi beğenirken bazıları da fiyatların makul olması gerektiğini söyledi, kimi de ekonomik durumun düzelmesi gerektiğini belirtti.

Röportaj sırasında hükümeti destekleyenler ile desteklemeyenler arasında zaman zaman sert tartışmalar yaşandı.