Zengin, "Geçtiğimiz günlerde, genç bir kadının henüz 6 yaşındayken ailesi tarafından evlendirilmesi gibi vahim bir şey gündemimize girdi.

MHP’den ittifak ortağı AK Parti'ye hayırlı olsun ziyareti MHP’den ittifak ortağı AK Parti'ye hayırlı olsun ziyareti

Her ne olursa olsun 6 yaşındaki bir çocuğun evlendirilmesi, onunla ilişkiye girilmesi kabul edilebilir bir şey değildir. Bunun ne İslam dininde ne de Anadolu adetinde bir yeri yoktur. Hukukun korumadığı bir şeye başka bir kılıf bulmaya ihtiyaç da yoktur.

Bizim inancımıza göre evlatlarımız; bebekliklerinden yetişkinliğine kadar geçen süreçte koruyup kollamakla, iaşelerini sağlamakla, başlarına gelebilecek herhangi bir sıkıntıyı önlemekle, iyi bir eğitim ve terbiye almaları için çaba sarf etmekle yükümlü olduğumuz, nihayetinde mutlu bir yuva kurmalarını isteyeceğimiz göz bebeklerimizdir.

Henüz 6 yaşındaki bir kız çocuğunun evlendirilmesi, ilişkiye zorlanmasını hukuk düzeni korumaz. Aile, toplumun en önemli kurumudur. Gerek kız çocuklarımıza, gerekse aile kurumuna tehdit niteliğindeki böyle vahim hadiselerin önüne geçmek için hepimize önemli görevler düşmektedir.

İleri sürülen iddialar en ince ayrıntısına kadar incelenmeli, yargılamanın akamete uğramaması için gereken tüm koruma tedbirleri alınmalıdır." ifadelerini kullandı.