İYİ Parti'den ihracının gerçekleşmesinin ardından 27.28. Dönem Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde düzenlenen basın toplantısında ihraç sürecine dair açıklamalarda bulundu.

"SAKARYA MİTİNGİNE GİDEN MALZEMELERİN PARASINI BENDEN İSTEDİLER"
TBMM'de basın açıklamasında bulunan Sakarya'nın bağımsız Milletvekili Ümit Dikbayır, Cumhurbaşkanlığı seçimlerden önce Sakarya'da düzenlenen İYİ Parti mitingine dair açıklamalarda bulundu.

Dikbayır yaptığı açıklamada, düzenlenen mitingin parasını kendisinden istediklerini ifade ederek "Sakarya mitingine giden malzemelerin parasını benden istediler" dedi.

"SADECE BENİ DEĞİL ADALETİ İNANCI VE CESARETİ DE İHRAC ETTİLER"
Ümit Dikbayır yaptığı açıklamada, ihraç edilmesi hakkında, "TV100 ekranlarına çıktığım zaman, ben zaten ihraca sevk edilmiştim. Benim amacım üzerime yapışan iftiralardan kurtulmaktı. İYİ Parti'den sadece beni değil, adaleti, inancı cesareti de ihraç ettiler. Şimdi sorma sırası bende, bundan sonra da sormaya devam edeceğim.

Hani ben banka hesaplarını inceletmiştim, hani ben belediyelerle ticari anlaşma yapmıştım hani ben hesap açmıştım neden beni onlardan ihraç etmediniz?

Ben Ankara Başsavcılığına dilekçe verdim. Yarın yine taciz iddiası için dilekçe vereceğim. İki tane yalancı şahitlik yapan kişiyi de vereceğim. Biri de partinin MDK'sında avukattır" ifadelerini kullandı.

"BAĞIMSIZ SAKARYA MİLLETVEKİLİ OLARAK YOLUMA DEVAM EDECEĞİM"
Vekil Dikbayır, İYİ Parti'den ihracının ardından siyaset hayatına bağımsız milletvekili olarak devam edeceğini açıkladı.

Dikbayır, Sakaryalı vatandaşların dertlerini ve sorunlarını meclise taşımaya devam ederek çözüme ulaştırmak adına çalışacağını ifade ederek, "Bağımsız Sakarya Milletvekili olarak yoluma devam edeceğim. Başta Sakarya halkı olmak üzere vatandaşlarımızın dertlerini sorunlarını meclise taşımaya devam edeceğim" sözlerini kullandı.

"PARTİDE BİR RAHATSIZLIK VAR"
Ümit Dikbayır, İYİ Parti'de farklı şehirlerden arka arkaya edilen istifalar hakkında "partide bir rahatsızlık var" ifadelerini kullandı. 

Dikbayır, "Ben bugün sadece kendimi anlatmak için buradayım. Ama parti de bir rahatsızlık olduğunu söyleyebilirim. Bu partide çok emeğim var, daha bir ay öncesine kadar üye yapmak için çırpınan insanlar bugün istifa ediyor. Kimsenin bunu yapmaya hakkı yoktu" şeklinde konuştu.

"BU VATANDAŞLAR ADLİYE KORİDORLARINDA İMZA VERDİ"
Dikbayır, 2018 yılında yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine değinerek, Sakaryalı vatandaşların İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener için imza verdiğini ve bunları hak etmediklerini ifade etti.

Yusuf Alemdar Akyazı esnafını ziyaret etti: “Akyazı'nın güçlü desteği 31 Mart'ta sürecek” Yusuf Alemdar Akyazı esnafını ziyaret etti: “Akyazı'nın güçlü desteği 31 Mart'ta sürecek”

Dikbayır yaptığı açıklamada, "Ben bu partinin kurucularına çok değer veriyorum. 2018'de Sayın Meral Akşener Cumhurbaşkanı Adayı olduğu zaman adliye koridorlarında imza verdi bu vatandaşlar. Bu muameleyi asla haketmiyorlar. Diyecek bir şey yok, neticede kendisi Genel Başkan. Nefretin sebeplerinden birisi de budur.

Genel Başkanın hesaplarını incelediğime dair bir iftira var, bu iftirayı atanlar kulaklarının üstüne yattı. Ben meclis başkanına da meclis divanına da dokunulmazlığımın kaldırılması için talepte bulundum. Şu ana kadar gelen herhangi bir bilgi yok" dedi.