Ak Parti İl Başkanı Yunus Tever, Gelecek Partisi il başkanlığından dün Karasu 'Ak Parti'den istifa eden 30 kişi Gelecek Partisine' katıldı' başlığıyla servis edilen basın bültenini haberleştiren yerel medyayı sosyal medya hesabından algı operasyonu yapmakla suçlamıştı. 

Medyabar editörü, yerel medyayı algı operasyonu yapmakla suçlayan Ak Parti İl Başkanı Yunus Tever'in o sözlerini böyle iade etti:

Önce dün yaşananları saat saat anlatayım ki fikir sahibi olun

13 Mayıs Saat 09.25
Gönderen: Gelecek Partisi İl Başkanlığı 

‘ Sakarya’nın Karasu İlçesi’nden Ak Parti’den istifa eden 30 kişi  Gelecek Partisine katıldı

13  Mayıs Saat 15.45
(Yaklaşık 6 saat sonra ikinci mail gönderildi)
Gönderen: 'medya' via GP Yerel Medya - Türkiye
Sakarya Karasu'da Gelecek Partisine Katılımlar Hk.
‘Kıymetli basın mensubu;
Sakarya'nın Karasu ilçesinde AK Partiden istifa edip Gelecek Partisine geçen çok sayıda  vatandaşlarımıza ilişkin haberin metni ekte ilgi ve dikkatinize sunulmuştur. Saygılarımızla...

13 Mayıs  Saat 21.00
(Takriben11 saat sonra)
Ak Parti Karasu İlçe Başkan Hasan Yavuzyiğit sosyal medya hesabından açıklama yapıyor
‘Şehir genelindeki bazı yerel haber sitelerine konu olan Ak Parti’de 30 istifa’ başlıklı ve Ak Parti ile ilgisi olmayan yalan haber içeriği hakkında  Ak Parti Karasu İlçe Başkanlığı olarak..' 
  Ak Parti iktidarının gücünü ve ismini kullanarak bir siyasi propağanda aracı güden ve buradan siyasi malzeme çıkarmaya çalışan ilgili sorumsuz medya kuruluşu hakkında tüm yasal haklarımızı kullanacağımızı ifade ediyor. Haberi doğrulamadan yayınlayan diğer yerel medya temsilcilerini de daha ilkeli ve sorumlu olmaya davet ediyorum.'


 
13 Mayıs saat 22.00 sıraları 
(Gelecek Partisinin ilk açıklamasından yaklaşık 13 saat sonra)
Ak Parti İl Başkanı Yunus Tever, Partisinin Karasu İlçe Başkanının açıklamasından alıntı yaparak sosyal medya hesabından yerel basına ayar veriyor
‘’Bazı yerel medya kuruluşlarının dezenformasyon ve algı operasyonlarını yürüten “ağ”a dahil olduklarını üzülerek takip ediyoruz. Tek gayeleri iktidarın gücünden nemalanmak. Kasıtlı ve mesnetsizce yapılan haberler ile AK Parti’yi ilzam edeceklerini sanıyorlar. Başaramayacaksınız!
Reyting uğruna ya da ideolojik saiklerle yapılan yayıncılığın oluşturacağı tahribata karşı tüm yerel medya kurumlarımızı daha sorumlu olmaya/davranmaya davet ediyorum.

13 Mayıs saat 22.30 sıraları
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz,  İl Başkanı Yunus Tever’in açıklamasından alıntı yaparak sosyal medya hesabından böyle yazıyor..
'Bazen bir yerden düğmeye basılmış gibi manipülasyonlar, dezenformasyonlar ve yalan haberler üretiliyor. Bunu ne biz yutarız ne de milletimiz... Boşuna çırpınmayın Güneş balçıkla sıvanmaz.'


 
  *   *    *   * *

 Olay  nedir

‘Gelecek  Partisi bir açıklama yapıyor ‘’ Ak Partiden şu kadar kişi partilerine geçti’ diye.

Önce  Ak Parti Karasu İlçe Başkanı sonra da  İl Başkanı Yunus Tever , Gelecek Partisinin il başkanlığından gelen o açıklamayı haberleştiren yerel medya için başlıyor ayara..

Kelimeleri sözleri yenilir yutulur değil…

‘Algı operasyonlarının yürütülen ağına dahil olma reyting uğruna…’diyerek akıllara ziyan açıklamalar yapıyor..

Bu açıklamaların muhattabı ise buraya dikkat edin;

Gelecek Partisi falan değil..

Tüm o sözlerdeki hedefi Gelecek Partisinin haberini sayfalarına taşıyan yerel medya..

Yani bizler..

Vur abalıya misali  Ak Parti İl Başkanı Yunus Tever, Karasu İlçe Başkanının açıklamaları sonrasında dilin kemiği yok misali gecenin bir vakti aklına geleni yazıyor..

İktidar  Partisinin il başkanı ya..

Bunun verdiği rahatlık var..

Bu hiç olmadı, yakışık da almadı Sayın Ak Parti İl Başkanı Yunus Tever..

 ‘Biz yerel medya olarak işimizi nasıl yapacağımızı rahat olun gayet iyi biliyoruz..

 Bundan hiç şüpheniz olmasın..

 Ama sizin için aynı sözleri maalesef söyleyemem..

O açıklamalarınızı da ‘Alel acele, bilip bilmeden yapılmış, yanlış adrese yazılmış’ talihsiz bir açıklama olarak değerlendirmek istiyorum.

Çünkü o açıklamanızın muhattabı Gelecek Partisidir..

Varsa bir cevabınız  Gelecek Partisi  İl Başkanlığına aynı şekilde vereceksiniz..

Bize değil..

Her zaman yaptığınız gibi Ak Parti Sakarya İl Başkanlığının maili adresinden basın kuruluşlarına açıklamanızı göndereceksiniz..

Bu kadar basit!

Ama önce Karasu İlçe Başkanı sonra da  Siz 'Adreste' yanlışlık yaptınız..

Bu bir gerçek!

Tabii bu arada  adres yanlışlığıyla yaptığımız talihsiz açıklamalarınızda ,yerel medyaya olan bakışınızı da ortaya koymuş olduğunuzu da görmüş olduğumuzu belirteyim..