HALK54

Adalet ve Kalkınma Partisi'nde (AK Parti) yerel seçimlerde aday belirleme süreci hızlandı. 2024 yerel seçimleri için hazırlıklarında vites artıran AK Parti'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Büyükşehir Belediye Başkan adaylarının belirlenmesi için ilk kez yeni bir yöntem kullanılacak.

Erdoğan, İstanbul için yapılan temayül yoklamasının benzerini diğer büyükşehir belediyeleri için de yapacak. Sakarya için de temayül yoklaması bu akşam AK Parti genel merkezinde yapılacak.

Erenler'de ev hanımlarına evde iş imkanı Erenler'de ev hanımlarına evde iş imkanı

Erdoğan, AK Parti Sakarya teşkilatındaki 3 Kademe İl Başkanları (İl Başkanı, Kadın Kolları İl Başkanı, Gençlik Kolları İl Başkanı) ve ilçe başkanlarını bu akşam yapılacak temayül yoklaması için Ankara'ya çağırdı.

AK Parti Genel Merkezinde gerçekleştirilecek toplantıda 3 Kademe İl Başkanları ve ilçe başkanlarına mevcut başkanın hizmetlerinden memnun olup olmadıkları, görevde kalmalarını isteyip istemedikleri ve yerine kimi önerdikleri sorulacak. Bu bilgiler, temayül yoklamasının temelini oluşturacak.

Toplantı bu akşam 18.00'da gerçekleştirilecek.

BÜYÜKŞEHİR ADAYI KİM OLACAK?
Temayül yoklaması sonucunda elde edilen sonuçlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararını etkileyecek. Erdoğan, temayül yoklaması sonuçlarını değerlendirerek, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayını belirleyecek.