CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş ile Kılıçdaroğlu’nun rozet takarak üye yaptığı Ender Serbes arasındaki ‘haberi vardı’ kargaşası bir türlü son bulmadı. Diğer partilerin aksine CHP demokrasinin işlediği, seçme ve seçilme özgürlüğünün en iyi kullanıldığı partide peki ama son durum nedir! Bildiğiniz gibi önceki yazımda “İl başkanı Keleş’in Serbes’in üyeliğinden haberi yok” diye yazdım.

Bu yazı sonrasında bir kez daha hem İl başkanı Keleş ile hem de partinin yeni üyesi Serbes ile bu konuyu konuştum. Her iki isim ile yaptığım konuşmaları burada yazmak etik olmaz. Peki ama İl başkanı Keleş’in bu üyelikten haberi var mı, yok mu! Kamuoyunda sürekli tartışılan bu konuyla ilgili olarak her iki tarafın değişik görüşleri bulunuyor. Üyelik rozeti takılan Serbes yaptığı açıklamasında, “CHP Genel Merkez’den partiye katılması konusunda davet aldım. Bu davetle CHP’ye katılmaya karar verdim” dedi.

Serbes açıklamasında, süreci gizli saklı değil, şeffaf bir şekilde yürüttüğünü açıkladı. Katılımın ne şekilde olacağı netlik kazanınca, CHP İl Başkanlığı’na gittiğini anlatan Serbes, “Burada İl Başkanımız Sayın Ecevit Keleş’e katılım süreciyle ilgili bilgi verdim. Katılımın Ankara’da ne şekilde olacağını, kimlerle gideceğimi detaylı bir şekilde anlattım. ‘Hayırlı olsun’ temennisiyle görüşmeden ayrıldı” diye açıklamasında bulunmuştu.

Netice itibariyle olayın özü olan Ender Serbes’in üyeliğinden Başkan Ecevit Keleş’in haberi olup olmadığı arap saçına döndü. Bu öyle bir al aldı ki ne yazsak kimseyi memnun edemez hale geldik. Dolayısıyla bu olaya burada bir nokta koymak istiyorum. Sonuç olarak kimin doğruyu söylediğini bende kestiremedim.

Dileğim o dur ki İl başkanı Ecevit Keleş, üyelik rozeti takılan Ender Serbes bu saatten sonra partileri için birlikte çalışırlar. Çünkü seçime sayılı aylar kala CHP’nin kaybedecek zamanı yok.