Hüseyin Cumalı yazdı...

diken-7

HAK-İŞ Başkanı Mahmut Arslan geçen 28 Şubat 2022 tarihinde kendi sendikası tarafından düzenlenen "28 Şubat Darbesiyle Sendikalar ve Sivil Toplumun Sınavı: HAK-İŞ Mücadelesi" konulu panelde konuştu. 

*

Kendini ülkede darbe ve darbecilere karşı en dik duran adam zanneden Arslan Mahmut, “27 Mayıs, 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat, bütün bu darbelerde, darbecilerle iş tutanlarla ilgili ne yaptınız? Genel Kurullar da karar mı aldınız. ‘O günler yapılanlar yanlıştı, biz darbecilerle iş tutmamalıydık. Bizi yanılttılar, bizi kandırdılar, bize baskı yaptılar, özür diliyoruz milletten, üyelerimizden’ demediniz, demediler” dedi…

*

Hızını alamayan Başkan Mahmut Arslan, “Israrla üzerlerine gidiyoruz. Ne Türk-İş, ne TOBB, ne TESK ne de TİSK ne de DİSK, çıkıp 'Biz yanlış yaptık, Biz hata yaptık. Özür diliyoruz' demiyorlar. Neden biliyor musunuz? Yeni bir darbe girişimi olursa, aynı yerde saf tutmak için” dedi. Aslında dünkü köşe yazımdan HAK-İŞ Başkanı Mahmut Arslan’a diyeceğimi dedim.

*

Şimdi çok tekrara düşmeden HAK-İŞ Konfederasyonu İl Başkanı ve Hizmet-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Mesut Gökdemir’e birkaç soru sormak istiyorum. Eyy Mesut Gökdemir, genel başkanın Mahmut Arslan çıkmış kürsüye Sakarya’nın ağabeyi Ergün Atalay’ın başında olduğu TÜRK-İŞ’e kafasına göre sallıyor…

*

Senin genel başkanın Ergün Atalay’a bol keseden sallarken o Arslan Mahmut’a, “Efendim Ergün Atalay sizin işaret ettiğiniz gibi bir insan değil. Biz kendisini yıllardır tanırız. Yıllardır mevzu vatan, millet, bayrak, ezan, ülke oldu mu Ergün Atalay için gerisi teferruattır. Hep dik durmuştur” dedin mi! Dedin mi, demedin mi!

*

Kendini bu ülkenin en büyük darbe savunucusu zanneden başkanın Arslan (!) Mahmut’a, “Efendim, 15 Temmuz hain darbe girişimi akşamı TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay Adapazarı Kent Meydanı’nda halka seslendi. Demokrasiye sahip, darbeye karşı çıktı. Bütün Sakarya buna şahittir. Bırakın 15 Temmuz’u yıllardır Ergün abi her zaman dik durmuştur” dedin mi!

986bfef8-7732-431f-b120-e4aceaa0c995


*

Kürsüde meydanı boş bulup sallayan HAK-İŞ Başkanı Mahmut Arslan’a, “Efendim, 28 Şubat konuşmanızda zan altında bırakmak istediğiniz Ergün Atalay ile ilgili söylemlerinizi düzeltsek mi! O öyle bir insan değil. Ben şahidim” dedin mi! Dedin mi demedin mi Mesut Gökdemir! 
Ne dedin, ne demedin!

*

Yoksa genel başkanın haklı mı!
Heeeee…
Yoksa Arslan Mahmut haklı mı!
Haklı mı, haksız mı!
Genel başkanın yaaa…
Mecbur destek mi veriyorsun!
Yoksa “Ben ne yapayım” mı!
Ne!
Sence haklı mı!
Söylesene!

*

Sen lafını esirgemezsin…
Dimi!
Nasıl olsa güçlüsünüz…
Söylesene…
Sence Genel başkanın doğru mu söylüyor!
Öyle sus-pus ile bu işler olmaz…
Gönder cevabını…
Gönder cevabını da seninde Ergün Atalay ile ilgili düşüncelerini bilelim…
Bu kentte bilsin…

*

Cevabını bekliyorum…

*

Ferizli girişindeki bok kokusunun avukatlığını yapan Karasu Belediyesi…
Ben “Parayı aldınız neden fişimi vermediniz” diyorum…
Siz bana Ferizli girişindeki bok konusunu yazmışsınız…
Sen zaten Karasu’ya art niyetli gelmişsin diyorsunuz…
Sana ne Ferizli’deki bok kokusundan…
Siz Ferizli’nin avukatı mısınız!
Pardon…
Özür dilerim…
Başkan bey avukattı…
Neyse…
Siz sıranızı bekleyin…