*Erkekler bakımlı kadınları severler. Bakımsız olmanız size karşı sevgisini tabi ki de değiştirmez ama arzusunu yitirmesine sebep olur. Bu da sizinle ilgilenmek yerine telefonla, televizyonla, gazeteyle, arkadaşlarıyla, telefon oyunlarıyla daha çok vakit geçirmesine neden olur. 

*Devamlı kötü olan özelliklerinizi ortaya dökerek meziyetlerinizin üzerini kapayan insanlara adım atmak boşa kürek çekmek gibidir. Bir ilişkide övgüden çok yerme varsa o ilişkide sevgi eksikliği vardır. Varlığınızın bir ifade etmediği hiçbir yerde durup kendinizi ve sevginizi kimseye yük etmeyin. Sizi sevmeyen bir insan zamanla sizi sevmez tam tersine yanında kaldıkça onun gözünde git gide daha da değersizleşirsiniz. 

*Bir insan önce kendi mutlu olmalı, kendisiyle mutlu olmayı öğrenmelidir. Kimse sizi sürekli mutlu edemez. Kimse sizi her an düşünemez. Ama siz kendinizi devamlı mutlu edebilirsiniz. Mutluluk bulaşıcıdır ve bir döngü içerisindedir. Siz mutluysanız karşı tarafta mutludur, karşı taraf mutluysa sizi de mutlu eder. 

*İlişkide sıklıkla yalan konuşan erkeklerin genelde partnerleri fazla takıntılı, her şeye karışan, dediği olmadığında günlerce surat yapan, özel yaşam alanlarına burnunu sokan ve yediğine içtiğine dahi karışan kişilerdir. Erkekler genelde yalanı, söylemek istedikleri için değil, gereksinim duydukları için atarlar.

*Erkekler bunaldıkları zaman sizi önemsememeye, sizden bir adım uzak durmaya, arayıp sormamaya, ilgi göstermemeye, karşı tarafa sınır çizmeye başlarlar. Bir erkek sizi hiç arayıp sormuyorsa, ilgilenmiyorsa, vakit ayırmıyor, konuşmak istemiyorsa aynı davranışları sizden de bekliyordur. Aramayın, sormayın, üzerine düşmeyin, mesajlara boğmayın, sevgi sözcükleri söyleyip durmayın.

*Bir insan sizden ayrılıp belli süre sonra size tekrar geri dönüyorsa muhtemelen gittiği yerde umduğunu bulamamıştır. O boşlukta da gidecek bir kapı bulamadığından size geri dönmüştür. Böyleleri yeni uğraşlar, yeni bir kişi, yeni bir eğlence bulduğunda sizden tekrar giderler. Bu yüzden sizden giden herkese geri döndüğünde tüm kapıları kapatın. 

*Sallantıda olan, sizi defalarca üzen, vurup kıran, sizi incitmekten çekinmeyen, varlığınızı yok sayan birine zamanında vermediğiniz tepkiler size eninde sonunda daha kötü sonuçlar olarak geriye döner. Fazla tahammül karşınızdaki insanın sizi sevmesini sağlamaz. Aksine size daha fazla kötülük yapması için ona cesaret verir.

*Kendinizi iyileştirmede çevreniz önemli bir faktördür. Devamlı agresif, sıkıntılı, huzursuz, mutsuz, enerjiniz düşük hissediyorsanız muhtemelen çevrenizde sizi eksi enerjiye çeken birileri vardır. Sizi eksi enerjiye çeken insanlardan bağınızı tam anlamıyla koparmazsanız veya aradaki iletişimi en aza indirmezseniz iyileşemezsiniz.

Sevgilerimle…

Mail: [email protected]