Bugün önemli bir gün. Bu nedenle 1 Mayıs çalışanlar emekçiler için yazmak istedim çünkü emeğimizi üretmek için harcıyoruz ülkemizin kalkınması için hepimiz topyekûn çalışıyoruz.

Bugün, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yıl dönümünü kutlarken, bu güzel vatanı inşa eden, kalkındıran ve yücelten tüm emekçilerimizin de Emek ve Dayanışma Bayramı'nı kutlamaktan büyük bir gurur duyuyoruz.

Hep birlikte daha güçlü bir Türkiye inşa etmek için, emeğimizi birleştirmeye ve dayanışma ruhunu yaşatmaya devam edelim.

Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyor bizlere canları pahasına mücadele vererek yurdumuzdan düşmanları kovmuş böyle güzel bir vatanı bizlere armağan etti. Eey büyük Atam gösterdiğin yolda gösterdiğin hedeflere 86 milyon ile hep birlikte durmadan vatanın kalkınması için çalışmaya devam edeceğiz.

Geçtiğimiz 100 yıl boyunca, her meslekten, her alandan emek veren, alın teri döken, üreten ve bu ülkeyi bir adım ileriye taşıyan 86 milyon çalışkan vatandaşımıza yürekten teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Tarımda çitçilerimiz sıcağın altında toprağı işliyor tarlaıyı sürüyor ve ekiyor. İnsanlığın ihtiyacı olan gıdayı üretiyor, Öğretmenlerimiz, öğrencilerimize verdikleri eğitim ve öğretim emekleriyle, geleceğimizin aydınlıklarını yakmamızı sağladılar. Siyasetçilerimiz, emekçilerimiz ve ülkesi için bir tuğla koyan herkes, Türkiye Cumhuriyeti'nin sağlam temellerinin atılmasında ve yükselmesinde önemli rol oynadılar.

Maden ocaklarında çalışırken kaza sonucu hayatını kaybeden çalışanlara Allahtan rahmet diliyoruz. Maden ocaklarında yerin metrelerce altında çalışan, zorlu koşullarda emeklerini harcayan madencilerimiz, basın sektöründe günün gelişmelerini, siyaseti, ekonomiyi ve yaşamın her alanını bizlere ulaştıran gazetecilerimiz, özel sektörde ve kamu kurumlarında çalışan tüm emekçilerimiz, bu ülkenin kalkınmasında ve gelişmesinde canla başla emek verdiler.

Bugün, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı'nda, tüm emekçilerimizin emeğini, alın terini ve özverisini saygıyla anıyor, bu vesileyle bir kez daha kutluyoruz.

Bu güzel 1 Mayıs işçi bayramın, çalışma hayatında daha adil ve insanca koşulların sağlanması, emekçilerin haklarının korunması ve refah seviyelerinin yükseltilmesi için bir adım teşkil etmesini diliyoruz.

Emek ve Dayanışma Bayramınız kutlu olsun!