2023 genel seçimleri için partilerde çalışmalar hız alırken, Millet İttifakı içinde bulunan İYİ Parti Sakarya’da ilçe kongrelerini yapıyor.

İYİ Parti Adapazarı teşkilatı Pazar günü 3’. olağan kongreye gitti. Kongrede ilçe başkanı olan Serdip Dokumacı aday olmadı. Kongreye tek liste ile girerek aday olan Adapazarı Belediye Meclis Üyesi Doğan Şen, ilçe başkanlığına seçildi.

Kongreye çok yoğun bir ilgi vardı, kalabalık salona sığmadı. Hemen salonun girişinde ilçe yönetim kurulu ve ilçe başkanı gelenleri karşılayarak tokalaşması dikkat çekti.

2023 genel seçimlerinde milletvekili aday adayı olacak olan Serdip Dokumacı, kongrede kürsüye çıkarak yaptığı çalışmaları anlatırken çok duygu dolu anlar yaşadı. Zaman zamanda gözlerinin dolduğu görüldü. Başkan Dokumacı, yaptıkları çalışmalarla parti üyesi sayısının 920’den 3 bin 335’e çıkarttıklarını anlattı. Dokumacı, Adapazarı ilçemizde seçimde kurulacak 600 sandık içinde 600 sandığın başında İYİ Parti görevlilerin belirlendiğini açıkladı.

İlçe kongreleri bittiğinde il kongresi yapılacak. İl başkanlığına mevcut başkan Selçuk Kılıçaslan aday olmayacak. Bakalım kongrede il başkanlığı görevini üstlenmek için parti içinden hangi isimler ortaya çıkacak. Onu da kongre zamanında göreceğiz. Çünkü Kılıçaslan da milletvekili aday adayı olacak. İYİ Parti’de il ve ilçe merkez teşkilatı başkanları milletvekili aday adayı olacak partide asıl liste kesinleşmesinin ardından Sakarya siyasi meydanlarından yoğun çalışma temposu içinde koşturacaklar.

İYİ Parti Sakarya’da ilçe kongrelerin sonuna gelirken Pazar günü Serdivan ve Adapazarı ilçe başkanlığı için seçim yapıldı. Serdivan kongresinde İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır bir konuşma yapmış. İddiaya göre burada kongreyi izlemeye gelmeyen bazı gazetecilere yönelik sözler saffetmiş.

Biz gazeteciler haddimizi ’de nezaketimizi ’de biliriz eleştirilerimizi de seviyeli yaparız. Neyin haberi yapılıp yapılmayacağını da biz biliriz.

İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, İYİ Parti Adapazarı İlçe 3. Olağan Kongresinde yaptığı konuşmada, "Serdivan kongremizde bir şey söyledim. Gazeteciler buraya gelsin. Gazetecimsilere gerek yok. Gördük ki gazeteciler burada gazetecimsiler yok. Biz bunları çok önemsemiyoruz. Biz yolumuza devam edeceğiz." diye konuşması neyi ya da kimleri kastettiği anlaşılmadı. Sayın Dikbayır eğer bir basın mensubuyla sorunun varsa kürsüden eleştireceksen isim ver, tüm gazetecileri zan altında bırakma hakkın yok. Biz bunları önemsemiyoruz, sözleriniz de şık olmamış.

Biz hepimiz bu ülkenin vatandaşıyız. Bir birimizi seveceğiz, birbirimizi önemseyeceğiz. Birbirimizle konuşacağız. Bir birbirimizle sorunumuz varsa karşılıklı konuşup çözülebilir.