Son yıllarda Türk siyasetinin önemli parçalarından biri olan ve ittifak modelindeki rolüyle denge konumunda olan İYİ Parti, tarihinin en hareketli günlerinden birini yaşıyor. İYİ Parti'de peş peşe gelen istifaların ardından Akşener'e en yakın isimlerden biri olarak tanınan Ümit Dikbayır'ın 132 milyon TL'nin parti kasasından uçtuğu iddiası sonrası ortalık karışmıştı. Ekonomik olarak bütçenin ekside olmasının normal olmadığını söyleyen Ümit Dikbayır, Meral Akşener'e ait hesapları incelettiğini iddiasını da yalanlamıştı

Genel Başkan Meral Akşener'in öz yeğeni ve partinin mali işlerden sorumlu genel başkan yardımcısının yanı sıra Sakarya Milletvekili olan Ümit Dikbayır, tv100'de Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı programında yeni iddialarda bulundu.

AK Parti'deki görevinden istifa eden İrfan Püsküllü'den HALK54'e açıklama AK Parti'deki görevinden istifa eden İrfan Püsküllü'den HALK54'e açıklama

Mayıs seçimlerinden sonra yeni dönemde mali görevini devretmesinin ardından Meclis'e gittiğini belirten Dikbayır, burada milletvekillerinden parti görevlileri tarafından yüklü miktarlarda para istendiğini söyledi.

Kendisinden de 500 bin TL istendiğini söyleyen Dikbayır, "Biz Meclis açıldıktan sonra Meclis’e gittik. Kısa süre sonra milletvekillerinden para istendi. Kiminden 1 milyon kiminden 500 bin kiminden 250 bin… Bakın şu denseydi; partiye bina alacağız, bir kampanya yapacağız… Milletvekilleri toplanırdı kimin ne durumu varsa ona göre para verirdi. Benden 500 bin lira istendi vermedim. Partinin parası yok diye istendi." diye konuştu.