Sakarya’nın tanınmış ailelerinden Taşdemir ailesinin önde gelen isimlerinden Ferruh Taşdemir Sakaryaspor Başkanlığı için liste çalışması yaptığı öğrenildi. İstanbul ve Ankara’da iş hayatlarını sürdüren Sakaryalı önemli isimlerle bir araya gelen Taşdemir, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’ı bugün ziyaret etti.

09B21983 5Ff2 4501 Bb97 Edb0E48E58C7

Ziyaret sonrasında spor dünyasının tanınmış ismi Şansal Büyüka ile bir araya gelecek olan Taşdemir’in çok güçlü bir listeyle 15 Haziran’da yapılacak olan Sakaryaspor Kongresi’nde aday olacağı öğrenildi. Konuyla ilgili arkadaşımız Hüseyin Cumalı’ya konuşan Taşdemir, “Sakaryaspor bizim canımız, gözbebeğimiz ve markamızdır. Önümüzdeki günlerde yapılacak olan kongre öncesinde başkan adayı olmak için bir düşüncemiz var. Büyüğümüz Şansal Büyüka ile görüştükten sonra liste çalışması yapacağız” dedi.

0Af0A734 4C6F 40Cf Aa9F E3E7Ed124990

Öte yandan Taşdemir’in listesinde iş insanları Tarık Kayar, Davut Dişli’de bulunduğu öğrenildi.

Ferruh Taşdemir kimdir!
Ferruh Taşdemir, 1980 yılında Sakarya’da dünyaya geldi. Gençlik yıllarında İstanbul’a giden Taşdemir 10 yıl Şansal Büyüka ile Maraton ve Can Tanrıyar ile Televole ekibinde çalıştı. Daha sonra dizi ve film yapımcılığı yapan Taşdemir İlle de Roman Olsun, Güldür Bakalım, Ünlüler Sirki, Sol şerit, Evlere şenlik gibi programlara imza attı. İş insan dünyasının yakından tanıdığı bir isim olan Teşdemir Sakarya ile bağlarını hiç kopartmadı. 

Sakaryaspor’un ilk kurucuları arasında bulunan nam-ı değer Abaza Hüsnü olarak tanınan Hüsnü Taşdemir’in oğlu Ferruh Taşdemir’in Sakaryaspor Atatürk Stadyumu’ndaki locasında bulunuyor. Zaman zaman Sakaryaspor maçları Hollanda eski Büyükelçisi Şaban Dişli, ünlü televizyon yorumcusu ve spor yazarı Şansal Büyüka, iş insanı Davut Dişli, Kromel Yönetim Kurulu Başkanı Şevket Çalışkan gibi isimlerle seyir eden Taşdemir, tam bir Sakaryaspor aşığı olarak biliyor.

Sakarya'da sportif yetenek taramaları altın çağını yaşıyor Sakarya'da sportif yetenek taramaları altın çağını yaşıyor

Bir maç sonrasında Halk54’te verdiği röpürtajda Taşdemir Sakarya ve Sakaryaspor hiçbir zaman bağını kopartmadığını belirterek, ““ Sakaryaspor Atatürk Stadyumu’nda bir loca tuttuk. Burada babamız için bir köşe yaptık. Onun anıları ve fotoğrafları olan locamıza bu hafta değerli büyüklerimi konuk ettim. Biz aile olarak her zaman Sakaryaspor’un yanında olduk. Bundan sonra da yeşil siyahlı takımımızın yanındayız. İmkan buldukça maçları izlemeye geleceğiz” dedi.