Tüm siyasi partiler ülkemize hizmet etmek için yarışıyor. Seçimler biter dostluklar arkadaşlıklar bitmesin kimse kimseyi kırmasın.

Seçimde son 6 gün

Türkiye 14 Mayıs Pazar günü sandık başına giderek 13’üncü cumhurbaşkanını ve TBMM 28. yasama dönemi için 600 milletvekili seçimi yapılacak. 3 aydır seçim kampanyası sükûnet içinde devam etmekte. Bir süredir siyasi parti ve ittifaklar arasında kıyasıya yarış sürüyor. Yarışın son 6 günü kaldı. Bu kalan süreninde ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

Üç ayı aşkın süredir ülkemiz seçim süreci gündemiyle sabahı akşam ederek seçimi konuştu. Herkesin desteklediği parti, sevdiği lider var. Sokakta kahvehanelerde evlerde hep siyaset konuşuldu. Seçimi kim kazanır, hangi parti kaç milletvekili çıkartır.

Sokağın nabzını tuttuk

Seçim gündeminin nabzını halk54.com ekibiyle sokak röportajlarıyla tuttum. Herkese sorduğumuz sorulara kendi penceresinden kendi düşüncesiyle cevap verdi. Kimi bizi tenkit etti. Gazeteci olarak ilk defa bu seçimde kim adına bu röportajı yapıyorsunuz sorusuyla karşı karşıya kaldım.  Gündeme dair soruları AK Parti'yi eleştirmek adına yaptığımız söylendi. Sorun değil eğer ülkemizde hayat pahalılığı varsa ekonomik dalgalanma varsa etkilerini gazeteci olarak halka mikrofon uzatır durumdan nasıl etkilendiğini sorarız.

İşimiz haber yapmak

Türkiye’nin gündemi ekonomi ve mülteci konusu. Güncel olsun, sağlık, adliye haberlerinin dışında da gündem olan; ekonomi, ev kirası, ulaşım ücretinin artması, ekmek fiyatlarında artış, elektrik, doğal gaz, su gıda ürünlerine gelen zamların haberini yapar iktidarın, siyasilerin duyması için konuları haberleştiririz. Gazetecinin görevi halkın sesini ülkeyi yönetenlere duyurmak haberdar ederek bilgilendirmek.

Siyaset için Kimse kimseyi kırmasın

Çok eskiden tanıdığım ve aynı zamanda komşum, haberleri hep takip ediyor. Benim yaptığım haberler için “ Nurettin amacın ne? bilelim. YA Müslüman Türk olarak yaşarım. Ya da bu vatan İslam dinim için ölürüm. Tarafını seç. Reisle varsan varsın, yoksa hiçsin. Saygıyla kal hoşça kal.” diye mesaj atmış.

Herkes aynı fikirde olmayabilir

Ülkemiz 14 Mayısta seçime gidiyor. Herkes kendi hür iradesiyle oyunu kullanacak tüm seçime giren siyasi partiler ülkemizin bizim insanımız herkesin aynı fikirde olması imkânsız. O nedenle her görüşten çok parti var. Herkes istediği partiye oy verebilir. Bunun için başkasına baskı kurup bizden yana ol ya da kimden yanasın safını belli et demeye kimsenin hakkı yok.

Seçimin kaybedeni olmaz

Seçim yarışında kimse kimsenin kalbini kırmasın. Seçim biter dostluklar arkadaşlıklar bitmez. Seçimde kazanan sadece Türkiye’miz olur. Seçimin kaybedeni yoktur bunu böyle bilelim. Böyle davranalım, hepimiz birbirimizi sevelim. 86 milyon biriz 86 milyon Türkiye’yiz.