Değerli okurlar,

Yukarıda gördüğünüz gibi,başlığın devamı yok,kelime bulamıyorum,düşündüğümü yazamıyorum.Yazımın ilk bölümünde konumuz,bir kaç gün önce siyaset ile uğraşan bir annenin,siyaset yaptığı partisinin liderine söylediği şu sözler;”Bazen diyorum ki ;Allah çocuklarımın ömründen alsın size versin”.Burada bunun söylendiği kişiye, bu konuya ilişkin hiç bir şey diyemeyiz.

Ama ya söyleyene ne demeli?Bu siyaset alemi çok değişik söylemleri olan yağcılar gördü ancak çocuklarını feda eden siyasetçi bir anne ilk defa görüyor.Yazık,hem de çok yazık.Bu sözü ile tarihe geçen, bu ünlü siyasetçiye tek söyleyeceğim şu ;bu sözünden sonra evlatlarının yüzüne huzurla bakabiliyor musun?

HIRSIZ KİM?

Şehirde  son günlerde en çok konuşulan konuların başında,Sakaryaspor için verilip de,kayıp olan 2-2,5 milyon tl geliyor.Sakarya milletvekili Ali İhsan Yavuz katıldığı bir canlı yayında ”Sakaryaspor’a bir iş adamı 2-2,5 milyon tl vermiş ama kulüp kayıtlarında gözükmüyor”dedi.Aslında şehirde bu konular  fısıltı olarak yıllardır konuşulur,dedikodu seviyesinde kalır,uçar giderdi.

Bu sefer ise öyle olmadı. Sakaryaspor’umuzun Başkanı Cumhur Genç olması gerekeni yaptı.Sakaryaspor’un bu iddia edilen parasını, çalanın kim olduğunun tespit edilip,cezalandırılması için suç duyurusunda bulundu.Yaptığı aslında olması gereken ve son derece normal bir harekettir.Ama memlekette hırsız kim diye sormanın cesaret istediği günler yaşadığımızdan dolayı,Başkan’ın yapması gereken,garip geldi bazılarına. Bu saatten sonra yapılması gereken, herkesin Cumhur Genç’i Sakaryaspor’un haklarını savunmak için yaptığından dolayı desteklemesi ve soruşturmanın sonucunu beklemesidir.

Ama ne yazık ki,ne alaka ise hırsız kim diye sorduğu için Başkan’a;tribünlere oynuyor gibi sözler söylendi.O tribünlerden gelmiş,bu takımın yöneticiliği yapmış ve camianın içinden biri olarak şunu söyleyebilirim;

Sakaryaspor tribünlerinde birçok akıl vardır.Bu akıl takımın gerçek sahibidir ve şehrin çocuklarıdır.Takımın ve şehrin  iyi olması için sürekli konuşurlar,tartışır ve  düşünürler.Onun için, Sakaryaspor’da  tribünlere oynamak zordur ama o tribünler yeri geldiğinde adamı iyi oynatır.Geçmişte bunun örnekleride vardır.Onun için olayın esas kısmından tribünlere çıkmayalım,hırsız varsa bulunsun,inşallah işin sonunda da kazanan Sakaryaspor olsun...

VİRÜS’E DİKKAT

Yaklaşık 2,5 ay sonra yarın, hemen herkes için özgürlük başlıyor.Ama belki de karanlık günlere ilk adımımız olacak bu başlangıç. Belki de Korona denen illet,ellerini ovuşturup,bizi bekliyor sokaklarda. Onun için her akşam sayısını beklediğimiz şu vakalar bitene kadar,maske kullanımına,mesafe kurallarına,bilim adamlarının dediği önlemlere uymaya devam edelim.İnşallah bu önlemler ile güzel bir şekilde uygularsak, eski özlediğimiz,safları sıklaştıralım dediğimiz günlere tekrar kavuşacağız...

Sevgi ve Saygılarımla

Memlekette yapılması normal olan eylemler ,yapması gerekenler tarafından yapıldığında,alkışlama ihtiyacı duymadığımız gün OLACAK!