İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır'ın AK Parti'ye geçeceği iddia edildi. Odatv yazarı Hürrem Elmasçı, Dikbayır'ın AK Parti ile flört halinde olduğunu yazarken, bu iddia Sakarya'daki siyaset kulislerini de hareketlendirdi.

Ümit Dikbayır, 'Özür diliyorum deseler döner misin?' sorusuna bu cevabı verdi! Ümit Dikbayır, 'Özür diliyorum deseler döner misin?' sorusuna bu cevabı verdi!

Hürrem Elmasçı yazısının ilgili bölümünde; "AK Parti ile “flört” eden İyi Partili milletvekilleri vardı. Keza parti yönetiminin kilit yerlerinde bulunan siyasiler de vardı. Bunların başındaki isim Ümit Dikbayır idi. Bir önceki mecliste milletvekilliği de yapan Dikbayır biliyorsunuz parti yönetimi GİK’ten Başkanlık Divanı’ndan dört ay önce ayrıldı. Sebebi aslında pek dile getirilmedi, kendisi yok “kadın kotası” vs dese de buna inanan kimse yok. Mesele para idi. Dikbayır, seçim döneminde partinin mali işlerinden sorumluydu. Yapılan harcamalar konusunda çok sözler konuşuldu kulislerde. Kasayı tamtakır bırakmıştı. Hatta kendisi istifa etmedi, “Sayın Akşener istifasını istedi” dendi. Bilemem, konuşulanlar bunlar… Sayın Akşener'e hakaretler eden "Hızır Çelebi" Tweetlerini girmeyeyim şimdi. Kim kimin akrabası devlet kayıtlarında var" diye yazdı.

Dikbayır'ın İYİ Parti'den istifa edebileceği söylentileri kulaktan kulağa yayılırken, İYİ Partili kaynaklar bazı sorunlar olduğunu ancak istifa durumunun söz konusu olmadığını kaydetti.

Bu iddiaların ne kadar gerçek olduğu henüz belli değilken, Dikbayır dün akşam, partisinin il yönetim kurulu toplantısına katıldı.

İl Başkanı Serdip Dokumacı ve il yöneticileriyle bir araya gelen Dikbayır'ın iddialarla ilgili nasıl bir yorumda bulunduğu henüz bilinmezken, İl Başkanı Dokumacı, Dikbayır'ın katıldığı toplantıya ilişkin; "Milletvekilimiz Sn.Ümit Dikbayır’ı,İl Yönetim Kurulu toplantımızda ağırladık.Her zaman olduğu gibi partimizin daha da büyümesi için neler yapacağımızı konuştuk. Hep beraber,el ele,iyi niyetle çalışmaya devam edeceğiz inşallah" şeklinde paylaşım yaptı.

f-hgynoweaangov-1699174664f-hgynlwoaa-ejk-1699174679