Bazı erkekler bağlanamazlar. Bağlanamadıkları için de devamlı sizi eleştirip her hareketinize takılırlar. Siz ise karşı tarafın bağlanamadığından bihaber, devamlı eleştirildiğinizden dolayı zamanla kendinizi huysuz, aksi, geçimsiz, meziyetsiz biri olarak görmeye başlarsınız.

Bağlılık problemi olan kişiler hem bağlanma sorunu olduğunun farkında olmayıp, hem de karşı tarafı devamlı eleştirerek bağlanmamaları adına kendi kendilerine sebep üretirler. İlgi beklediğinizde, ilgi gösterdiğinizde, aradığınızda, merak edip sorduğunuzda, onu düşündüğünüzde, kıskandığınızda, ilişkiniz için talepte bulunduğunuzda, orta yol bulmaya çalıştığınızda sizi devamlı suçlarlar. Sizin fikirlerinize önem vermeyip sadece kendi söylediklerinin doğru olduklarını kabul ederler. Sizinle birlikteliğini, ilişkimi göz önünde yaşamak istemiyorum, aramıza kimse girmesin, ikimizin arasında olan aşktan kime ne, bana ters gibi söylemlerde bulunarak genelde saklarlar.

İlgi gösterirsiniz fazla üzerime düşüyorsun bunalıyorum derler, ilgi beklersiniz benim hayatımda tek sen yoksun anlayışsız bencilsin derler, ararsınız yoğunum derler, merak edersiniz her şeyi sorma derler, onu düşünürsünüz (sağlığını, açlığını, uykusunu, üşüdüğünü) ben kendimi düşünemiyor muyum çocuk muyum derler, kıskanırsınız çok kıskançsın derler, tavrıyla ilgili veya başka bir istekte bulunursunuz çok şey bekliyorsun derler, orta yol bulmaya çalışırsınız benim bildiğim diye ısrar ederler. Yani ne yaparsanız yapın her daim size ve yaptıklarınıza mana verirler. Çünkü bağlanmamak için kendilerine istemli veya istem dışı sebep üretirler. Günün birinde de sizi suçlayarak ilişkiyi sona erdirirler. Siz ise bu durumun farkında olmadığınız için kendinizin huysuz ve geçimsiz biri olduğu kanısına varıp terk edildiğinizi düşünürsünüz.

Bağlanma problemi olan kişi karşı tarafı yani sizi seviyorsa şayet ne sizle ne de sizsiz yapabilir. Ve bunca olanlara karşı yanındayım mesajını verir. Bu da sizde, sizin kahrınızı çekiyormuş hissi uyandırabilir.

Bağlılık problemi olan kişilerin mazeretlerini yenemezsiniz. Yenemediğiniz gibi özgüveninizi de yitirirsiniz. Bu yüzden karşınızdaki kişinin bağlanma sorunu olduğunu anladığınızda ilişkinizi sonlandırmanız en akıllıca olanıdır.

Sevgilerimle…

Mail: [email protected]