Son 5 yıl sürecinde ülkemiz ve dünyada yaşanan siyasal ve ekonomi sağlık alanında insanlık darboğazdan geçiyor ve hepimiz bu dünyada bir insanlık sınavı veriyoruz.

Sokakta herkes kendi görüşünü bilgisini düşüncesini söylerken kendini çok uyanık sananlar ya da ortalığı bulandırmak isteyen birkaç zümreler var. Üzerine çamur atma konuyu başka algıya çekmek isteyen kişiyi aşağı çekme, rencide etme, o kişinin itibarını ayakaltına almak için canla başla büyük keyifle mücadele yapan kişiler var.

Herkesin kendine göre hayatı var. Kendine göre görüşü var. Toplumsal psikoloji o kadar siyasilerin etkisinde kalmış ki kimse kimsenin fikrine tahammül edemiyor. Tartışmaya girmekten kaçınmıyor. Birbirlerini kıracak sözleri sarf edebiliyorlar.

Üç günlük dünya her canlı bir fani kimse kimseyi kırmasın dil yarası çok acıdır. Sonradan pişmanlık yarayı iyileştirmez. Kimse bu toplumdan kimseyi ayrıştırmasın.

Değişen dünyada yeni gereksinim ihtiyaçlar ortaya çıkıyor. Gazetecilikte yeni dijital imkânla hızlı habercilik olarak okurlara anlık haber verme süreciyle gelişen olayları veriyor. Bizde halk54.com olarak yazılı ve görüntülü yayın yaparak Sakarya’da var olan ülkemizde gelişen kamuoyunu ilgilendiren haberleri yayına veriyoruz. Bir yandan da görüntülü sokak röportajları ile gündemdeki soruları vatandaşlara sorarak düşüncelerini alarak kamuoyuna paylaşıyoruz. İşimizi düzgün yapınca rahatsız olanlar hazmedemeyenler trolcülük oynuyorlar.

85 milyon Türkiye’mizde herkesin bir işi mesleği var. O yaptığı işlerden evine çoluğuna çocuğuna ekmek götürüyorlar. Biz gazeteciyiz, biz siyasetçi değiliz yâda birlerin adamı değiliz. Bizde kamuyu bilgilendirme işini yapıyor evimize çocuğumuza ekmek götürüyoruz. Biz bu ülkenin vatandaşıyız. Anayasasına bağlı ülkenin yasalarına kurallarına başlı anayasanın gazetecilere verdiği görev ve sorumluluk içerisinde görevimizi yapıyoruz.

Türkiye’den başka vatanımız yok. Şehit kanları ile kazanılan Türkiye topraklarımızı 85 milyon ile aynı aşkla aynı saygı ile aynı şeref ile koruyarak ülkemizin kalkınması yücelmesi için bize de düşen tarafsızlık doğruları yanlışları söyleyerek, ülkeyi yöneten siyasiler, muhalefete ve diğer siyasi partilere halkın düşünceleri isteklerini duyurma noktasında köprü görevini yaparak katkı sunmak sorunların aşılması sorunların giderilmesi için doğrululuğumuz ile vicdanımızla görevimizi yapıyoruz.

Biz Türkiye cumhuriyetimizin vatandaşıyız. Vatanımız, canımız, bedenimiz olduğu sürece savunuruz. Bir Türk ölür bin Türk doğar, asla vatanımıza helal getirmeyiz, getirtmeyiz. Vatanımız için 85 milyon için gözümüz kırpmadan ölürüz al bayrağımız ülkemizin üzerinde sonsuzda dek dalgalanacaktır.

Siyaset uğruna kimseyi kırmayız. Kimseyi ötekileştirmeyiz. Hiç kimsenin de adamı olmayız doğrunun yanındayız mağdurun yanında haklının yanındayız.

Karşımıza çıkıp konuşmayan bizi sözde beğenmeyen öyle klavye delikanlılarını çok gördük. Saygıyı nezaketi hiç kimse bırakmasın. Büyük küçüğe, küçük büyüğe saygılı olursa herkes herkesin fikrine saygı gösterir. Herkes herkesi severse toplum büyür, Türklük büyür, ülkemiz daha güçlü olur. Bir birimizi sevelim.