Erkekler kendilerini etki altında bırakan kadınlara fazlasıyla ilgi gösterirler. Bu da ilişkinin ilk aylarına tekabül eder. Erkekler ilişkinin ilk başında aşık olmazlar sadece arzu duyup çekime kapılırlar. Kadının erkeğin kalbinde yer etme süresi ortalama altı ay ile bir sene sonrasındaki zaman dilimidir. Bu zamanın öncesinde erkek kadına yalnızca fazlasıyla arzu duyar, bağlılık duyup aşık olmaz.

Kadınlar bir ilişkiye başladığında duygularını yüreğiyle hareket ettirirler. Bu yüzden de neyin doğru neyin yanlış olduğuna dair algıları ilişkinin ilk başlarında kapalıdır. Erkekler ise kadınların tam aksine bir ilişkiye başladıklarında duygularını mantıkları çerçevesinde hareket ettirirler. Buda ilişkilerine, zaman içerisinde değer katmalarına, gün geçtikçe yüreğinde tam anlamıyla yer vermelerine olanak sağlar.

İlişkinin en başlarında bir erkeğin kalbinde yer edip etmediğinizi anlayamazsınız. Sadece zannedip yanılırsınız. Çünkü erkekler size arzu duydukları için ilgili olurlar, yüreğinde olduğunuz için değil.

Erkeğin yüreğine bir kadın kolay kolay ulaşamaz. Yüreğine inmeniz için aklına yer etmeniz şarttır.

İlişkinin üzerinden zaman geçtikçe erkeğin ilgisi tamamıyla kesiliyorsa kalbine yer etmeyi başaramamışsınız demektir. Erkeğin şayet kalbindeyseniz size emek verecektir. Sorunlarınızla ilgilenecektir. Size vakit ayıracaktır. Gönlünüzü hoş tutmak adına hamlelerde bulunacaktır.

Yazdığınızda yoğunum diye manalar uydurarak size müsait olduğunda dahi geri dönmeyen, isteklerinizi önemsemeyen, nerde ne yaptığınızı merak ederken ilerleyen süreçte ne yaptığınızın üzerinde durmayan, size vakit ayırmayan, yalnızca yalnız kaldığında arayıp soran, sizi hayatına dahil edip arkadaşlarıyla ve aile bireyleriyle ufaktan da olsa tanıştırmayan, insanların içine sizinle çıkmaktan çekinen, biri duyacak biri görecek diye köşe bucak saklanan erkekler yüreğine yer etmeyi başaramadığınız erkeklerdir. Böyle erkeklerin bahanelerini yerle yeksan edemezsiniz. Çünkü mantığından geçemediğiniz için, ki geçerli sebepleri mutlaka vardır, kalbine de yer edememişsinizdir. Erkekler böyle durumlarda devamlı karşı taraftan kaçarlar; işim var, yoğunum, yorgunum, uykum var, seni kimseyle tanıştırmıyorum çünkü herkesin gözü üstümüzde olsun istemiyorum manalarını sıralarlar.

Oysaki bir erkeğin kalbine yer etmişseniz sahiplenme içgüdüsüyle sizi kendi kanatlarının altına almak için ortalıkta olur, yoğun olsa bile size zaman bulur, yorgun olduğunda dahi şefkatinize sığınır, size her halükarda sarılır.

Erkekler hiçbir şeyi sebepsiz yapmazlar. Sebepsiz ilgi göstermezler, boşa emek vermezler, yok yere vakit ayırmazlar, öylesine arayıp sormazlar.

Sevgilerimle…

Mail: [email protected]