Devamlı düşüncelerini dile getiren kadınları erkekler pek önemsemezler. Erkekler için değerli kadınlar kararlı kadınlardır. 

Erkeğe sürekli söylenen, şunu yaparsan ayrılırım diyen, beni aldatırsan bedelini ödersin diye gözdağı veren, git bak neler oluyor diyerek baskı yapan, bana ilgi göstermiyorsun bundan sonra gör bak ben de nasıl davranıyorum diye karşı tarafı tehdit eden, kıskandığında aynı şeyi ona da yaşatacağını dile getirip eyleme geçen kadınlar erkekler için zamanla önemsizleşen kadınlardır.

Erkekler bu tarz tehditlerden etkilenmezler. Kararlarını verip kendi sınırlarını çizerek eyleme geçen kadınlardan etkilenirler.

Duygusunu dile getirip suskun kalan kadınlar, karşı tarafın hoş olmayan davranışlarını görüp açıklama yaparak ayrılan kadınlar, aldatıldığında kendi değerinin farkına varıp sorgusuz sualsiz bağını kesen, ilgisiz kalınca on adım geri çekilip kendi hayatına aynı şekilde devam eden, kıskandığında karşı tarafı seçimleriyle baş başa bırakan kadınlar erkeklerin gözünde kıymet gören kadınlardır.

Erkekler kadınların giderim deyip gidemeyeceğini gayet iyi bilirler, canını yakarım diye gözdağı verdiğinde ona hiçbir şey yapamayacağını, yaparsan beni kaybedersin diye tehdit ettiğinde asıl sizin onu kaybetmekten korktuğunuzu bilip ona göre tutum sergilerler. 

Gidemediğiniz için giderim dediğinizi, canını yakamadığınız için canını yakarım dediğinizi, onu kaybetmekten korktuğunuz için beni kaybedersin diye tehdit ettiğinizden emindirler. 

Ve kendilerinden asıl sizin vazgeçemediğinizi görürler. 

Size kıymet vermek yerine değerinizi her geçen gün düşürürler.

Sevgilerimle…

Mail: [email protected]