Love bombing bir ilişkiye fayda da sağlayabilir, zarar da… Bu durum love bombingiuygulayan kişinin hangi amaçla kullandığına göre değişkenlik gösterir. 

Love bombing kişinin aşırı şekilde ilgi göstermesi, sevgi gösterileri yapması, fazlasıyla hayranlık davranışları sergilemesi, kişiyi göklere çıkarması, eşsiz hissettirmesi ve bu sayede karşı tarafı etkilemeye çalıştığı bir tak tik yöntemi olarak adlandırılabilir.

Hediyeler, çiçekler, jestler, ince düşünülmüş fikirler love bombing uygulama aracı olarak kullanılabilir. Fazla iletişimde olmak, aramak, mesajlara boğmak da bu taktiğin bir parçasıdır. 

Love bombinge uğrayan kişinin kendine olan güveni artar, love bombing ilişkide iletişimi, bağı, romantik anları geliştirir. Birliktelikteki problemleri çözmek daha basit bir hal alır.

Love bombing bir manipülasyon aracı olarak kullanılabileceği için tehlikelidir de…

Karşı taraf love bombingi bazı şeyleri elde edene kadar uyguluyor olabilir. 

Gerçek tutku, hayranlık, arzu ile rahatlıkla karıştırılabilir. 

Devamlı ve aynı düzeyde ilgiye, aşırı sevgiye, iletişime belli süre maruz kalan kişide bağımlılık oluşabilir. Beklentileri artırabilir. 

Love bombingin manipülasyon aracı olarak mı uygulandığı yoksa hissedilen tutkuyla kendine bağlamak için mi uygulandığını ilişkinin en başında ayırt edebilmek oldukça zor olduğundan love bombinge maruz kaldığınızda kontrolsüzce bağlanmamalısınız. 

Karşı taraf her an gidecekmiş gibi hazır, hiç gitmeyecekmiş gibi de anı yaşamanız sizi olası bir zarardan koruyacak ve love bombingin yıkıcı etkilerini en az şekilde almanızı sağlayacaktır. 

Sevgilerimle…

Mail: [email protected]