Cumhurbaşkanı Erdoğan: Toplam 650 bin konut inşa edeceğiz Cumhurbaşkanı Erdoğan: Toplam 650 bin konut inşa edeceğiz

HALK54
17 Ağustos 1999 Marmara depremi öncesinde Erenler ilçesinde yapılan Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binasının  fiziki anlamda yetersiz kalmaya başlamasıyla birlikte yeni hizmet binası yapılması kararlaştırılarak yeni bir proje hazırlanmış, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bizzat onaylanan projeyle birlikte Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü’ne tam donanımlı ve depreme dayanıklı yeni bina yapılması için geri sayım başlamıştı. 

Erenler ilçesinde bulunan mevcut binanın yerine Adapazarı Maltepe Mahallesi’nde bulunan Maltepe Polisevi’nin yerine yapılacak olan İl Emniyet Müdürlüğü Binası için daha önce 4 kez ihaleye çıkıldı ancak verilen teklifler ödeneğin çok üzerinde olması nedeniyle ihaleler iptal edildi.

4 kez ihaleye çıkan ve ihalesi iptal olan yeni İl Emniyet Müdürlüğü binasının yapımı için Sakarya Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı, 5'inci ihalenin 4 Nisan'da gerçekleştireceğini duyurdu. 

Sakarya Emniyeti'nin yeni bina ihalesi, 4 Nisan Salı günü saat 11.00'de Sakarya Valiliği Resmi Daireler Kampüsü Camili / G Blok Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilecek. 

Yaklaşık 33 dönümlük arsa üzerinde yapılacak olan Emniyet Müdürlüğü kampüsü 3 blok halinde, 26 bin metrekare kapalı alana sahip olacak. 1250 günde tamamlanacağı belirtilen binada bloklardan biri bodrum, zemin ve üzerinde 7 kat olmak üzere toplam 9 katlı olacak.