Adapazarı Kapalı Çarşı'daki kuyumcu dükkanının günlerdir kapalı olması ve M. Bilaloğlu'nun telefonlarına ulaşılamamasıyla ortaya çıkan olayda kayıp olarak aranan kuyumcu M. Bilaloğlu, Sakarya Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerinin özverili çalışması sonucu yakalandı.

Otomobil ortalığı birbirine kattı: 2’si yaya 4 yaralı Otomobil ortalığı birbirine kattı: 2’si yaya 4 yaralı

Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerinin yapmış olduğu kapsamlı çalışmada, ilk olarak M. Bilaloğlu’nun Sakarya’da gidebileceği adresleri araştırdı. Bilaloğlu hakkında Sakarya’da bir ize rastlamayan ekipler şahsın şehir dışına çıktığını tespit ederek çalışmalarını geliştirdi. Elde ettikleri verilerle Isparta veya Burdur’da olabileceği düşünülen M.Bilaloğlu’nun izine Burdur’da rastlanıldı.

M. Bilaloğlu’nun Burdur’da olabileceği düşünülen 3 adresi Burdur Emniyet Müdürlüğü ekiplerine bildiren Sakarya Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, şahsın yakalanması için Burdur polisinin işini kolaylaştırdı. Burdur Emniyet Müdürlüğü ekipleri M.Bilaloğlu’nu eşiyle birlikte yakaladı. Polis ekipleri tarafından gözaltına alınan M. Bilaloğlu’nun üst aramasında ise 1 milyona yakın döviz ve Türk parası ele geçirildi.

Gözaltına alınan kuyumcu M. Bilaloğlu SEGBİS (Görüntülü Konuşma) ile ifadesi alındı. İfadesi alınan M. Bilaloğlu tutuklanarak Burdur Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na gönderildi. Eşi ise serbest bırakıldı. Bilaloğlu’nun üstünde bulunan paralar ise savcılık tarafından el konuldu.

medyabar