Bazı erkekler mutsuz olduklarında boşanmak yerine aldatma eylemine girerler. Aldatma eyleminde aldatan erkek kadar erkeğinin mutsuzluğunu görmezden gelen, kendini geliştirmeyen, erkeğine önem vermeyen, fikirlerini hiçe sayıp devamlı dır dır eden, kendi isteklerinden başka istek ve arzulara yanıt vermeyen, kendini salan kadının da payı vardır. Bu aldatma eylemini haklı çıkarmasa da erkek için geçerli bir sebeptir.

Bazı erkekler güçlü, fazlasıyla cazibeli buldukları kadınları da aldatabilirler. Bunun sebebi ise erkeğin kadınının yanında kendini pasif ve güçsüz hissetmesinden kaynaklıdır. Erkekler aldatma eylemini kendini daha güçlü hissedeceği kadına meyil ederek gerçekleştirip doyuma ulaşır da diyebiliriz buna...

Erkekler düzenlerinin bozulmalarından, konfor alanlarından çıkmaktan hiç haz almazlar. Çünkü konfor alanlarından çıktıklarında kendilerini güçsüz hissederler. Aldatan erkeklere bakın çoğu hem aldatıp hem de eşi tarafından terk edilen taraftır. Çok nadir erkek bu konuda cesaret gösterebilir, düzenini bozup konfor alanından çıkıp kendine başka konfor alanı yaratabilir.

Aldatma eylemi ortaya çıktığında erkeğin ilk tercih edeceği kişi konfor alanı bozulmasın diye eşidir. Burada karşı taraf sevildiği yanılgısına düşüp erkeğin pişman olduğu sanısına kapılabilir, erkeği affedebilir. Oysaki erkek konfor alanı bozulmasın, düzeni alt üst olmasın diye eşini tercih eder. O kadın olmasaydı başkası olurdu, başka kadın olmasaydı diğer bir kadın… Yani sorun aslında iki kişinin ortak paydada buluşamamasında… Gönüllü olarak değil zorunlu olarak bir birliktelik sürdürmelerinde…

Böyle bir birliktelikte kadınlarda aldatmaya meyil edebilirler. Ama bu durum erkeğe nazaran daha güçtür. Çünkü kadınlar gerçekten birine karşı duyguları olduğunda eyleme geçerler. Aldatma eylemine geçtiğinde ise eşlerinden vazgeçip ilişkiyi bitirirler.

Aldatan erkekler eşlerine karşı daha anlayışlı ve ilgili olurlar, diğer bir partner onu mutlu ettiği için fazlasıyla neşeli, bir çok şeyi görmezden gelen, eşinin bakımsızlığını artık umursamayan, kendisine yapılan haksızlıkların çok da üzerinde durmayan biri haline gelirler. Bunun sebebi kendine yetecek başka bir kadında duygularını ve gücünü tatmin ediyor oluşudur. Yani sorunlu bir evliliğin mutlu bir şekilde devam etmesini sağlayan kişi üçüncü kişidir.

Aldatan kadınlar ise daha soğuk, daha huysuz, daha hırçın, daha mutsuz olurlar. Eşiyle mesafeli olurlar. Bunu karşı tarafa aksettirip ilişkiden gitmek için yer ararlar.

Sevgilerimle…

Mail: [email protected]