Söylediklerinizle yaptıklarınızın aynı olmaması zihninizi yavaşlatır. Çağımızın önemli problemlerinden biri de tutarsızlıktır. Tutarsızlık kişinin çevresinden çok kendisine de zarar verir. Tutarsız kişilerin zihinleri sürekli karıştığı için zihin ne yapması gerektiğini, neye odaklanması gerektiğini, neyi çözümlemesi gerektiğini bilemez.

Ağzınızdan çıkacak sözlerle yaptıklarınızın uyumlu olması önemlidir yoksa zihniniz ne yapması gerektiğini bilemediğinden zamanla karmaşık bir hal alır. Bu da sizi yorar. Odaklanmada güçlük yaşarsınız. Zihninizdekilerle yaptıklarınız bir olmadığı için mutsuz, gergin olursunuz. Ve neden sürekli huzursuz, mutsuz, agresif olduğunuza da anlam veremezsiniz. Bu ruh halinizin sebebi aslında tutarsız davranışlarınızla alakalıdır. Çoğu insan tutarsız olduğunun farkında değildir.

Zihninize devamlı gerçek olmayan telkinler verip, verdiğiniz telkinlere göre davranmazsanız aklınız karışır, zihniniz yavaşlar. Ve zihin yapacağı şeyi yapamamaya, odaklanmada zorlanmaya, çözümleme yeteneğinin azalmasına, başarılı olacağı işlerde başarılı olamamaya başlar.  

Bir yere gideceğim deyip ertesi gün gideceğiniz yerden vazgeçmeniz, sevmediğiniz şeylere seviyorum demeniz, haftalık program yapıp programa kati şekilde uymamanız, yarın erken kalkıp spora başlıyorum deyip o gün gelince uyumanız, kendinizden iyi veya kötü bahsedip o şekilde davranmamanız zihnin ne yapması gerektiğine karar vermesini engeller. Aklınızı bocalatır. Zihniniz istemsiz yavaşlar.

Kendinizi devamlı mutsuz, huzursuz, agresif, endişeli hissediyorsanız söylediklerinizle, gerçekleştirmek istediğiniz eylemlerle ne kadar tutarlı davrandığınıza bakın. Zihninize gerçek olmayan düşünceler yüklemek beyninizi zehirler. Hayatınıza blokaj koyar.

Sevgilerimle…

Mail: [email protected]