Spor yayıncılığında 50 yılı geride bırakan şehrin önemli değerlerinden Şansal Büyüka, Erdal Erebilir'in sunduğu Sakarya'nın fenomen programı Sokak54'e konuk oldu. 

Erdal Erebilir'in sunduğu ve Nurettin Eryılmaz’ın görsel yönetmenliğini yaptığı Sokak54, önemli isimleri programda ağırlamaya devam ediyor.

Sakarya’nın fenomen programı Sokak54’te bu hafta spor yayıncılığında 50 yılı geride bırakan şehrin önemli değerlerinden spor yazarı ve yorumcu Şansal Büyüka konuk edildi. 

Sokak54 mikrofonlarına Sakaryaspor'u anlatan spor yazarı ve yorumcu Şansal Büyüka, "Sakaryaspor'un hak ettiği yer Süper Lig. Çünkü Türkiye'de en potansiyelli seyirci ve futbol sevdalıları, tutkunları 3-5 şehir say deseniz bunların içinde mutlaka Sakarya girer. Baktığınız zaman altıncı sıraya düşmez. Türkiye'de tribünleri dolu, futbola tutkusu olacak, kendi takımına bu kadar sevdalı olacak kaç tane futbol şehri var? Sakaryaspor şimdi 1. Lig'e geldi ama açıkçası hepimizin gönlü ister ki pat diye hemen Süper Lig'e gitsin... Ama finansal gereklilikleri yerine getirmeden bu noktaya gelenler geldikleri gibi geri dönerler. Allah sonumuzu buna benzetmesin. Ben Sakaryaspor'un önce finansal gücünü çok sağlama alması gerektiğini düşünüyorum. Sonra üst liglere bakalım. Sakaryaspor'un gücünü, muhteşemliğini, seyircinin coşkusunu ve bulunmazlığını mutlaka Türkiye'ye bir defa daha göstermeliyiz" dedi.

Türk futbolunda son dönemde çok konuşulan spor yasası ile ilgili de düşüncelerini Sokak54'e açıklayan Büyüka, "İyi tarafları var, kötü tarafları var. Tabi artık kulüplere başkan bulmak artık zor. Şöyle zor; her yönetim kendi döneminden sorumlu olacak. Bütçeyi aşarsanız başkanlara kişisel sorumluluk yükleniyor, hapis cezasına kadar var. Biraz yumuşatılarak devamında yarar görüyorum. Bir de başkanlar ve kulüpler menajerlere teslim olmuş durumda. Yasanın eksik ve yanlış tarafları var ama doğru tarafları da var." dedi.