Erdal Erebilir'in sunduğu ve Nurettin Eryılmaz’ın görsel yönetmenliğini yaptığı Sokak54, önemli isimleri programda ağırlamaya devam ediyor.

Sakarya’nın fenomen programı Sokak54’te bu hafta Adapazarlı renkli ve esprili kişiliği ile Türkiye'nin sevilen ünlü teknik direktörü Yılmaz Vural konuk edildi.

İstanbul Alaşehir’de Adana Dostlar Kebap’ta gerçekleşen program çekimlerinde Erdal Erebilir, Sakarya’nın değerli teknik direktörü Yılmaz Vural ve Sakarya’nın iş insanı Erdal Taşkın ile gerçekleştirilen söyleşide espriler ve kahkahalar havada uçuştu.

Mecra olarak alanının filmde oynamak olmadığını, bazı filmlerde kısa rollere çıktığını söyleyen Yılmaz Vural, son yazdığı ‘İnadım İnat’ kitabını 4-5 senarist ile birlikte senaryolaştırıp film çekmek için hazırlık yapıldığını ve kendi hayatının filminde oynamak istediğini söyledi.

Adapazarı’ndaki gençlik dönemlerinden de bahseden Yılmaz Vural, kendisini cesaret denemesine tabi tuttuğunu belirterek, gece araba ile Yorgalar Mezarlığına kendi başına bırakılıp korkudan dakikalarca koşarak eve nasıl geldiğini gülerek anlattı. 

Yılmaz Vural, gece yarısı kendisini arayıp ‘Baba’ diyerek başladığı konuşmaları nedeniyle Sakaryaspor tribün liderlerinden 'Baba Murat' lakaplı Murat Ercan’a da Sokak54 aracılığı ile mesaj gönderdi.

Vural, Sakaryaspor kulübünün nasıl kurtarıldığını eski kulüp başkanı ve iş insanı Erdal Taşkın ile birlikte anlatırken, Tatangalar’a da önemli mesaj gönderdi.

Adapazarı Kolağası sokakta dünyaya geldiğini söyleyen Vural, hiçbir zaman şehirle ilişkisini kesmediğini ve Sakarya gönüllüleri WhatsApp hattında kimlerle Sakarya’yı konuşup ayda bir nerede toplandıklarını da söyledi.

Ayrıca Kolağası sokağın başına eski Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli tarafından ‘Sakarya’nın Değerleri’ diye tabela ve resminin koyulduğunu anımsatan Vural, bu dönemde bu tabelayı görmediğini ve aradan geçen zamanın ardından ‘tabela neden kaldırıldı’ siteminde bulundu.

Yılmaz Vural, sporun içinde olmasına rağmen Sakaryaspor’a yeterince sahip çıkılmadığını belirtirken, Sakarya’dan Şansal Büyüka, Orhan Aldinç gibi birçok isimlerin olduğu bir şehir diye bahsetti.

Vural, Manisaspor’u çalıştırdığı dönemde Denizlispor’la yapacakları maçta Güvenç ile yaşadığı maçı kazanma duası olayını kahkahalarla anlattı.

Vural ayrıca korona hastalığına yakalanıp entübe edildiğinde gördüğü rüya da öldüğü söyleyince saate bakıp daha bir dakikasının olduğunu, ailesini çocuklarını öpüp gelmek istediğini, o an yaşadıklarını komik bir dille gülerek anlattı.           

Programın sonuna eski siyasetçi ve Sakaryaspor Kulübü eski başkanı Erdal Taşkın konuk oldu. Taşkın, Sakaryaspor’u kurtarmak için Yılmaz vural’ı para konusunu konuşmadan ilimize nasıl getirdiğini, neler yaptığını anlattı.

En son Sakaryaspor maçına gittiğini söyleyen Taşkın, maraton tribününde şehrin önde gelen isimlerinin olmaması ile birlikte Sakaryaspor’u yanız bırakıldığını düşünerek çok üzüldüğünü ifade etti. İş insanı Taşkın, Sakarya ve Antalya arasında sürdürdüğü iş ile ilgili butik otel işine nasıl girdiğini, nelere yaptığını, en son Sakaryaspor başkanlığı seçiminde başkan adayı olunması istediğinde neler yaşadığını anlattı.